چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1395/12/30 - 01:16 |

آيت‌الله‌ نوري همداني در مراسم افتتاح رواق حضرت زهرا (س) حرم مطهر رضوي

هدايت انسان بر مبناي پيروي از آيات آسماني قرآن قرار دارد

آيت‌الله‌العظمي نوري همداني هدايت انسان را برمبناي پيروي از آيات آسماني قرآن دانسته و تأكيد كرد حضرت زهرا (س) والاترين درس‌هاي زندگي را به انسان آموختند
به گزارش حبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، آيت‌الله نوري همداني در مراسم افتتاحيه رواق متبرك حضرت زهرا (س) برگزار شد، عنوان كرد: روز ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) كه با روز ولادت رهبر كبير انقلاب اسلامي امام خميني (ره) مقارن شده است، روز بسيار پرفضيلتي است.
وي گفت: حضرت زهرا (س) در عمر كوتاه اما پربركت خود، والاترين و بهترين درس‌هاي زندگي را به انسان‌ها آموختند و بهترين سرمشق و نمونه براي زنان جهان به شمار مي‌روند.
اين مرجع عالي‌قدر به مقام والاي حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره و عنوان كرد: پيامبر عظيم‌الشأن اسلام (ص) بارها در منزلت، عظمت و درخشندگي، مقام اين بانوي بزرگوار سخن گفته‌اند، ايشان حضرت فاطمه (س) را پاره تن خود خطاب كرده است.
آيت‌الله نوري همداني به تقارن روز ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و ولادت حضرت امام خميني (ره) اشاره كرد و گفت: امام (ره) فقيه فرزانه، مدير و مدبر و حماسه‌آفرين باصلابتي بودند كه با رهبري خود، توانستند انقلاب اسلامي را به پيروزي برسانند و در جهان تحولي شگرف به وجود آورند.
وي بابيان اينكه صراط مستقيم راه هدايت است، خاطرنشان كرد: نظام ولايي با تلاش‌هاي امام خميني (ره) شكل گرفت و آيت‌الله خامنه‌اي ادامه‌دهنده اين راه هستند. اين انقلاب بسيار مقدس است و بايد قدر و ارزش اين انقلاب را بدانيم.
آيت‌الله نوري همداني بابيان اينكه خداوند متعال خلقت را با هدايت همراه كرده تا بشر به سعادت دنيوي و اخروي برسد، ابراز كرد: يكي از موضوعاتي كه در قرآن كريم و فرهنگ اهل‌بيت عصمت و طهارت (ع)، وجود دارد توأم بودن خلقت با هدايت است، خداوند متعال راهي را مشخص كرده است تا تمام موجودات در آن مسير گام بردارند و به سعادت و كمال برسند.
اين عالم برجسته در ادامه به آياتي از سوره طه اشاره كرد و گفت: پروردگار جهانيان، راه هدايت هر يك از موجودات اعم از نباتي، حيواني و انساني را به آنان نشان داده است و هيچ موجودي خارج‌ازمسير هدايت نيست.
وي به بيان نمونه‌اي از هدايت پروردگار در عالم جمادات پرداخت و اظهار كرد: در عالم جمادات، ميلياردها ستاره با جرم‌ها و حجم‌هاي مختلف وجود دارد كه تمام آن‌ها در حال حركت هستند اما درعين‌حال هرگز باهم برخورد نمي‌كنند. خداوند در آسمان براي هر يك از آن‌ها راهي معين كرده است و آن‌ها را هدايت كرده تا در مسيري مشخص حركت كنند.
آيت‌الله نوري همداني همچنين به نوع خلقت حيوانات و هدايت آنان اشاره و تصريح كرد: خداوند در سطح زمين انواع خزندگان، پرندگان، بي‌مهرگان و با مهرگان، ماهيان و... را خلق و آنان را هدايت كرده تا چگونه لانه‌سازي كنند، دشمن خود را بشناسند و از موادي كه در سطح زمين است چه استفاده‌هايي ببرند.
وي بابيان اينكه انسان اشرف مخلوقات آفريده‌شده است، افزود: انسان جايگاه بسيار والايي در عالم خلقت دارد و خداوند او را خليفه و جانشين پروردگار در سطح زمين قرار داده است، هدايت انسان بر مبناي پيروي از آيات آسماني قرآن قرار داده‌شده و پيامبران و امامان راه درست را به ما نشان مي‌دهند زيرا هدايت بشر، تنها از راه پيروي از آنان محقق مي‌شود.
اين عالم جليل‌القدر ضمن تقدير و تشكر از خدمات ارزشمند آستان قدس رضوي، تصريح كرد: مقام معظم رهبري، با درايت و هوشمندانه، توليت جديد آستان قدس رضوي را انتخاب كردند و ايشان در مدت كوتاه خدمت خود، خدمات ارزنده و مثبتي را به زائران و مجاوران علي بن موسي‌الرضا (ع) ارائه داده است.


برچسب ها:


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: