چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1395/12/30 - 23:38 |

توليت آستان قدس رضوي در سخنراني ويژه تحويل سال نو در حرم مطهر حضرت رضا (ع)؛

بارگاه ملكوتي حضرت رضا (ع) مدرسه بزرگ انسان‌سازي است

توليت آستان قدس رضوي در سخنراني ويژه تحويل سال نو در حرم مطهر رضوي، بارگاه ملكوتي حضرت رضا (ع) را مدرسه بزرگ انسان‌سازي دانست و بر معرفت افزايي زائران تأكيد كرد
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان در ويژه‌برنامه تحويل سال حرم مطهر رضوي، با اشاره به تقارن مبارك ايام ميلاد دخت گرامي نبي مكرم اسلام و عيد نوروز، اظهار كرد: تقارن اين ميلاد مبارك با تحول طبيعت، بر سرور و شكوه اين سال نو افزوده و ايامي معنوي را رقم‌زده است.
عضو مجلس خبرگان رهبري در ادامه تشرف به حرم مطهر رضوي و زيارت را فرصتي براي خودسازي دانست و بيان كرد: آستان قدس رضوي مدرسه بزرگ انسان‌سازي است و زائران در اين بارگاه ملكوتي در محضر حضرت علي بن موسي‌الرضا (ع) معرفت افزايي و ظرفيت‌سازي مي‌كنند.
وي افزود: آنچه لازمه تكامل، رشد و ترقي يك انسان است، در اين مدرسه، با مدد گرفتن از جايگاه عظيم حضرت ثامن‌الحجج (ع) كسب مي‌شود و در اين صحن و سراي ملكوتي، زائر عبوديت و دگر خواهي را در پرتوي خداخواهي مي‌آموزد.
عضو هيئت‌رئيسه مجلس خبرگان رهبري زيارت را گام نهادن بادل و جسم به جايگاهي براي نزديك انسان به خداوند خواند و تصريح كرد: حضور در حرم مطهر رضوي در هنگامه تحويل سال نو به معناي پيمان بستن براي رقم زدن زندگي اسلامي و رضوي در سال جديد است.
وي عدالت‌خواهي در زندگي فردي و اجتماعي را يكي از آموزه‌هاي سيره رضوي معرفي و عنوان كرد: عدالت در زندگي شخصي و اجتماعي و دگر خواهي اسلامي با حقوق بشر غربي بسيار متفاوت است؛ دگر خواهي غربي يا براي جلب منافع، توجه ديگران و يا جذب موقعيت بوده، اما در اسلام تنها رضاي الهي مطرح است.
توليت آستان قدس رضوي بابيان اينكه ايستادگي و مقاومت درراه حق و دشمن‌شناسي و دشمن‌ستيزي از ديگر آموزه‌هاي فرهنگ اسلامي است، تصريح كرد: بايد روحيه استقامت و پايداري را از الگوي مقاومت و ايستادگي حضرت رضا (ع) آموخت، زيرا آن حضرت الگوي مقاومت و وحدت امت اسلامي است.
عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان بابيان اينكه انقلاب اسلامي تمدن غربي را به چالش كشيده است، بيان كرد: ملت ايران در پرتوي آموزه‌هاي نبوي و اولياي الهي و به بركت خون شهدا مدنيتي را بر پايه عبوديت، نماز، امربه‌معروف و نهي از منكر در عالم رقم‌زده‌اند.
آيت‌الله رئيسي در پايان با اشاره به نام‌گذاري سال‌هاي مختلف توسط رهبري معظم انقلاب، گفت: اين نام‌گذاري تنها شعاري براي يك سال نيست، بلكه پرچمي بوده كه تمام اقشار جامعه بايد در تمام لايه‌هاي زندگي خود آن را برافرازند و تمام خط و مشي‌ها و تصميم‌سازي‌ها را در آن راستا قرار دهند.


برچسب ها:مشهد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: