دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/12/30 - 23:00 |

مسئول بعثه عراق در هم انديشي اساتيد دانشگاهها:

وظيفه اساتيد ژرف نگري از سطح به عمق واقعه كربلاست

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، گفت: ما بايد در ترويج و تدوين اسلام ناب كوشا باشيم و رسالت انديشمندان در اين امر بسيار خطير است و دانشگاهيان در اين سفر لازم است با ژرف نگري از ظاهر به باطن و از سطح به عمق واقعه كربلا نائل شوند و درس ها و پيام هاي آن را به جامعه منتقل سازند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، در جلسه هم انديشي اساتيد دانشگاهها كه در محل بعثه مقام معظم رهبري در كربلا برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، انديشيدن را شرط انسان بودن خواند و گفت: انديشه در مزرعه عقل و خرد، بارور مي شود و به ثمر مي نشنيد و اين دو يار ديرينه به انسان كمال مي بخشد.

وي با اشاره به جايگاه رفيع زيارت امام حسين(ع) گفت: معرفت و شعور ملاك دريافت اجر و پاداش است و هر اندازه بيشتر باشد پاداش مضاعف مي گردد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با طرح سوالي كه چرا پس از 50سال از رحلت پيامبر اسلام(ص) فرزندش در كربلا به آن نحو خاص به شهادت مي رسد، و مسلمانان حالت يخ زدگي به خود گرفته و همراهي نكردند، گفت: اين واقعه چه دليلي مي تواند داشته باشد؟

وي در پاسخ به اين سوال با اشاره به مقابله اسلام علوي و اموي گفت: امام حسين(ع) تنها راه نشان دادن اسلام علوي و احيا كردن آن را ايثار جان خود و يارانش دانست و با تمام وجود در مقابل اين انحراف بزرگ تاريخ ايستاد تا بشريت از انديشه اسلام ناب علوي محروم نگردد.

مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق تداوم اين جريان را در امروز ظهور اسلام آمريكايي در مقابل اسلام ناب محمدي دانست و گفت: اسلام در سه زمان غربت داشته است، در شروع اسلام، در زمان نهضت عاشورا و در زمان غيبت.

وي ادامه داد: ما بايد در ترويج و تدوين اسلام ناب كوشا باشيم و رسالت انديشمندان در اين امر بسيار خطير است و دانشگاهيان در اين سفر لازم است با ژرف نگري از ظاهر به باطن و از سطح به عمق واقعه كربلا نائل شوند و درس ها و پيام هاي آن را به جامعه منتقل سازند.

در اين هم انديشي هر يك از اساتيد، نقطه نظرات خود را در موضوعات بصيرت، جنگ نرم، و همچنين رسالت دانشگاهيان در اين زمان بيان داشته و تاكيد كردند بزرگترين رسالت دانشگاه تربيت نيروي متعهد و متخصص است و بايد با زبان و قلم خود مطالبات مقام معظم رهبري را در جامعه و دانشگاه پيگيري نمايند.برچسب ها:كربلا - نجفي روحاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: