دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/03 - 12:36 |

به‌منظور توسعه امور گردشگري و زيارتي در استان خراسان رضوي

330 پروژه جديد اقامتي در خراسان رضوي ساخته مي‌شود

جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر استان خراسان رضوي با حضور استاندار و معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، تشكيل و برساخت 330 پروژه جديد اقامتي تأكيد شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، علي‌رضا رشيديان در اين جلسه گفت: يك هزار و 657 پروژه در حوزه واحدهاي اقامتي كشور در حال ساخت است كه 330 مورد آن مربوط به اين استان است كه اين تعداد پروژه 20 درصد سهم كشور را در حوزه ساخت واحدهاي اقامتي تشكيل مي‌دهد.

استاندار خراسان رضوي افزود: ميانگين پيشرفت فيزيكي 50 درصد از اين پروژه‌هاي در حال ساخت، بالاي 50 درصد است كه روند تكميل آن‌ها با جديت پيگيري مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه اولويت اصلي امسال توجه ويژه به موضوع اشتغال است، خاطرنشان كرد: در ابتداي دولت يازدهم 89 واحد و تا چهار ماه نخست سال گذشته، 291 واحد در حوزهٔ تأسيس واحدهاي گردشگري مجوز خود را دريافت كرده‌اند.

رشيديان گفت: اشتغال ايجادشده در حوزهٔ گردشگري در ابتداي دولت يازدهم در خراسان رضوي 10 هزار و 900 شغل مستقيم بوده كه اين آمار تنها تا چهار ماه نخست سال 95 به 18 هزار و 523 شغل رسيده است.

وي بابيان اينكه 22 هتل چهار و پنج ستاره در استان در حال ساخت است، خاطرنشان كرد: پيش‌بيني‌شده حداقل 10 هزار شغل با اين واحدهاي اقامتي در استان راه‌اندازي شود.

استاندار خراسان رضوي با اشاره به اينكه سهم بخش خصوصي در اين سرمايه‌گذاري حدود 80 درصد است، گفت: ميزان سرمايه‌گذاري در بخش ساخت واحدهاي اقامتي پنج هزار و 850 ميليارد تومان بوده است كه در اين زمينه تاكنون 120 ميليارد تومان تسهيلات دريافت شده و قرار است 570 ميليارد تومان تسهيلات ديگر نيز دريافت كنند.

رشيديان اظهار داشت: اينكه در لحظه تحويل سال بيش از سه ميليون نفر در حرم مطهر جمع مي‌شوند نشان‌دهنده اهميت و جايگاه ارزشمند اين شهر و استان است.

وي با اشاره به اينكه فعاليت‌هاي بسيار ارزشمندي در حرم مطهر رضوي در لحظه سال‌تحويل اجرايي شد، خاطرنشان كرد: افراد بسياري براي تأمين امنيت لحظه تحويل سال حرم مطهر رضوي تلاش كردند و اين موضوع توانست نتايج بسيار مناسبي را به همراه داشته باشد.

استاندار خراسان رضوي گفت: نتيجه تلاش‌هاي انجام‌شده رضايت مردم بوده است و قطعاً اين موضوع بايد تا پايان تعطيلات نيز ادامه پيدا كند.

رشيديان با اشاره به اينكه پيش‌بيني‌شده بود در اين ايام 25 درصد تعداد تصادفات خراسان رضوي كاهش پيدا كند، اظهار كرد: از ابتداي امسال 17 نفر جان خود را در استان ازدست‌داده‌اند كه نسبت به سال گذشته كاهش‌يافته است.

وي با اشاره به اينكه در مدت مشابه سال گذشته 21 نفر جان خود را در اين ايام ازدست‌داده بودند، خاطرنشان كرد: در حوزه شهري شش نفر و در حوزه جاده‌اي نيز 11 نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند.

رشيديان بابيان اينكه در روز نخست امسال 250 هزار زائر شب خواب حضور يافته‌اند، اظهار كرد: در روز نخست امسال ظرفيت هتل‌ها 90 درصد، هتل‌آپارتمان 99 درصد، زائرسراهاي دولتي 100 درصد، حسينيه‌ها 33 درصد، آموزش‌وپرورش 100 درصد، كمپ‌هاي زائر 60 درصد تكميل‌شده بود.

دراين مراسم معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري نيز با اشاره به خدمات‌رساني ستاد اجرايي خدمات سفر خراسان رضوي به مسافران نوروزي، گفت: «خدمت‌رساني به مسافران نوروزي در اين استان كه زائران علي بن موسي‌الرضا نيز محسوب مي‌شوند كار بسيار بزرگي است.»

وي افزود: فعاليت در خراسان رضوي و خصوصاً شهر مشهد به‌عنوان خدمت گذاري به زائر امام رضا كار بسيار بزرگي است و اثرات بزرگي به دنبال دارد.

رئيس ستاد مركزي هماهنگي خدمات سفر كشور با اشاره به تأثيرات نوروز در تقويت روابط اجتماعي مردم گفت: يكي از منحصربه‌فردترين پديده‌هاي سال كه مخاطبين آن كوچك و بزرگ، زن و مرد و پير و جوان همه در بستر تحول سال شادماني و نشاط اجتماعي را تجربه مي‌كنند نوروز است و در اين ايام صله‌رحم و ديدوبازديد از بستگان موردتوجه قرار مي‌گيرد.

رحماني موحد گفت: خراسان رضوي و خصوصاً شهر مشهد پرحجم‌ترين بستر خدمت‌رساني در اين ايام است و متنوع‌ترين خدمات را ارائه مي‌كند. اين استان هم به جهت بارگاه امام رضا و هم مقصد و كانون اصلي سفر موردتوجه است و هم‌ظرفيت‌هاي ديگر همه دست‌به‌دست هم مي‌دهند و اين حجم خدمت‌رساني را ايجاد مي‌كند و درخور تقدير و تشكر است.

وي تصريح كرد: در ستاد مركزي خدمات سفر دستورالعمل‌هاي ملي اعلام‌شده و كميته‌ها فعال هستند حتي باوجود شرايط آب و هوايي متفاوت در استان، مسير مشهد در طول سال هميشه مسير ثابتي است و در هر شرايطي مردم خود را به مشهد مي‌رسانند.

رئيس ستاد مركزي هماهنگي خدمات سفر كشور بابيان آنكه مشهد مقدس مقصد اول مردم به‌ويژه در نيمه اول نوروزاست گفت: تا روز گذشته 9 ميليون نفر شب اقامت در كشور به ثبت رسيده است و 9 و نيم ميليون نفر از جاذبه‌هاي گردشگري بازديد كردند.

معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري افزود: در طول اين روزها مجموعه وسيعي از خدمات امدادي و نظارتي داشتيم و 5 هزار پرونده در دست رسيدگي بوده است.

رحماني موحد اضافه كرد: 50 درصد اسكان‌ها در شهر مشهد شاخص خوبي است و در كشور اين شاخص را نداريم.

وي خاطرنشان كرد: در شهر مشهد با طيف وسيعي از توانمندي‌هاي اقتصادي روبه‌رو هستيم و بايد بتوانيم آن‌ها را مديريت كنيم، اين حجم خدمت و تلاش در استان خراسان مشهود و تأثيرگذار است.

رئيس ستاد مركزي هماهنگي خدمات سفر كشور خاطرنشان كرد: استان خراسان رضوي در حوزه سفر و گردشگري موردتوجه است و با توجه به حضور ميليون‌ها زائر و مسافر در طول سال در اين استان برنامه‌ريزي‌ها بايد به‌صورت دقيق و حساب‌شده باشد.برچسب ها:زيارتي - خراسان - گردشگري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: