دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/01/09 - 11:54 |

رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي:

شيعه و سني در معرفي چهره بشردوستانه اسلام تلاش كنند

رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي گفت: بسياري از دشمنان در تلاش براي معرفي چهره‌اي خشن و حامي تروريسم از اسلام هستند لذا همگان اعم از شيعه و سني براي مقابله با اين توطئه‌ها و تفرقه‌افكني‌ها بايد براي معرفي چهره صلح‌طلبانه و بشردوستانه اسلام تلاش كنند.
به گزارش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ابوذر ابراهيمي‌تركمان روز سه شنبه در جريان سفر به گرجستان با حضور در مركز اهل البيت (ع) شهر مارنيولي اين كشور ضمن گفت و گو با مسئولان اين مراكز، از تعدادي از مراكز مذهبي، ديني و علمي اين شهر ديدن كرد.

در ابتداي اين ديدار مراسم محمداف، مدير نمايندگي مجمع جهاني اهل بيت (ع) در شهر شيعه‌نشين و آذري‌زبان مارنيولي، گزارشي از اقدامات و فعاليت‌هاي اين مركز ارايه داد و در ادامه از حمايت‌هاي رايزني فرهنگي ايران در گرجستان از فعاليت‌هاي اين مركز، قدرداني كرد.

ابراهيمي تركمان ضمن ابراز خرسندي از فعاليت‌هاي انجام شده در اين مركز، شرايط امروز جهان را بسيار حساس خواند و تصريح كرد: بسياري از دشمنان با نقشه‌هاي شوم خود در تلاش براي معرفي چهره‌اي خشن و حامي تروريسم از اسلام در جهان هستند و براي مقابله با اين توطئه‌ها، دشمني‌ها و تفرقه‌افكني‌ها براي تضعيف امت اسلامي بايد در جهت حفظ وحدت و انسجام امت اسلامي چه شيعه و چه سني تلاش كرد و با تأكيد بر اشتراكات فراوان در راستاي معرفي چهره صلح‌طلبانه، رحماني، روحاني و بشردوستانه اسلام، تلاش كرد و نقش چنين مجموعه‌هايي در اين جهت بسيار مهم است‌.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در ادامه توجه به ضرورت‌ها و ملاحظات مربوطه را يادآوري كرد و ارايه تعاليم دقيق و متعالي و انسان‌ساز اسلام به طلاب و علاقمندان را خواستار شد.

تركمان همچنين با توجه به آيات و روايات در خصوص فعاليت‌ها و اقدامات و تأثيرگذاري هر چه بيشتر آنان مطالبي را ارايه داد و تصريح كرد: خلوص نيت و توجه به تأثيرگذاري فعاليت‌ها با عنايت به الطاف الهي و توجه اهل بيت (ع) موجب بركت و تأثيرگذاري فعاليت‌ها خواهد شد و همگي بايد مانند بسياري از بزرگان ديني در اين جهت گام برداريم تا بتوانيم ضمن معرفي تعاليم والاي اهل بيت (ع)، در جهت اين خدمت عزتمند و مهم فعاليت كنيم و بدانيم كه اين خدمت، اجر اخروي به دنبال خواهد داشت.

در ادامه نيز مجتبي كامران‌فرد، رايزن فرهنگي كشورمان در گرجستان هم در خصوص همكاري‌هاي مشترك با نمايندگي مركز اهل البيت (ع) در گرجستان مطالبي را ارايه داد.

براساس اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، حضور در مسجد امام علي (ع)، مسجد امام حسين (ع) و امامزاده حسين لر و گفت و گو با مسئولان اين مكان‌هاي مقدس از ديگر برنامه هاي سفر تركمان به شهر مارنيولي گرجستان است.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به منظور توسعه همكاري‌هاي فرهنگي و علمي و دانشگاهي و به دعوت رسمي وزير آموزش و علوم گرجستان، به اين كشور سفر كرده است.

برچسب ها:شيعه - اهل سنت - وحدت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: