دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/16 - 09:54 |

بازديد مشاور وزير امور‌ديني ايالت‌پنجاب از پژوهشكده حج

مشاور وزير امور ديني ايالت پنجاب و رئيس و موسس حوزه علميه منهاج الحسين پاكستان با رييس پژوهشكده حج و زيارت در شهر قم ديدار و گفت وگو كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مؤسس حوزه علميه منهاج الحسين ضمن معرفي فعاليت‌هاي اين حوزه علميه و پژوهش‌ها و مطالعاتي كه در زمينه‌هاي مختلف صورت گرفته است آمادگي خود را براي بهره‌مندي از تجربيات، انتشارات، مجلات، پژوهش‌ها وتحقيقات پژوهشكده حج و زيارت جمهوري اسلامي ايران اعلام كرد.

حجت‌الا‌سلام والمسلمين سيدمهدي عليزاده موسوي ضمن معرفي پژوهشكده حج و زيارت، تصريح كرد: با توجه به انتشار حدود يك هزار عنوان كتاب پژوهشي و بيش از 25 اثر ترجمه شده به زبان اردو در اين مركز علمي، مي‌توان با تعامل بيشتر كارهاي مشترك علمي بهتر و بيشتري را انجام داد.

حجت‌الا‌سلام عليزاده موسوي در ادامه در تبيين اهداف تاسيس اين پژوهشكده گفت: توسعه و گسترش پژوهش در زمينه شناخت صحيح از ابعاد عبادي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي و بين المللي حج يكي از مهمترين اهداف اين پژوهشكده مي‌باشد همچنين ايجاد زمينه مناسب براي ارتقاي فعاليت‌هاي پژوهشي در زمينه حج و زيارت؛ از ديگر اهداف اين پژوهشكده است.

وي در ادامه افزود: هم اكنون چهار گروه پژوهشي؛ "اخلاق و اسرار" ، " كلام و معارف" ، " فقه و حقوق"و " تاريخ و سيره" فعاليت دارند.

علامه محمدحسين اكبر نيز ضمن ابراز خرسندي از فعاليت‌هاي انجام شده و كتب توليد شده توسط پژوهشكده حج و زيارت آمادگي خود را نسبت به چاپ آثار اردو پژوهشكده در پاكستان اعلام كرد.

در پايان اين بازديد حجت‌الاسلام عليزاده موسوي، تعدادي از كتاب‌ها و نرم‌افزارهاي توليدي پژوهشكده حج وزيارت به زبان اردو را به علامه محمد حسين اكبر اهدا كرد.

برچسب ها:پژوهشكده حج - پاكستان - ديپلماسي حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: