سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/01/16 - 10:00 |

حضور متولي شرعي حرم حسيني(ع) در سومين جشنواره بين المللي فيلم كربلا

سومين جشنواره بين المللي فيلم كربلا با حضور 26 كشور و 500 شخصيت هنري بين المللي در كربلا آغاز به كار كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، استان مقدس كربلا شاهد بزرگترين رويداد از نوع خود در سطح عراق، يعني آغاز فعاليت سومين دوره جشنواره بين المللي فيلم با حضور متولي شرعي آستان مقدس امام حسين عليه السلام، شيخ عبد المهدي كربلايي و نماينده ارشد وزارت فرهنگ، جابر جابري و ناظر كلّ شبكه هاي ماهواره اي كربلا، حيدر جلوخان و با مشاركت بيش از 500 شخصيت هنري عراقي، عربي، و خارجي است.

اين جشنواره به مدت 5 روز ادامه مي يابد و 93 فيلم سينمايي كوتاه در سه بخش ( داستاني، مستند و پويانمايي) در آن پخش خواهد شد.

جشنواره بين المللي فيلم كربلا يك جشنواره سينمايي است كه به فيلم هاي سينمايي كوتاه (داستاني، مستند و پويانمايي) اختصاص دارد و مجموعه شبكه هاي ماهواره اي كربلا در عراق برگزار كننده آن است.

اين جشنواره در سال 2014 تأسيس شد و هدف برگزاري آن ترويج يك نوع زندگي همراه با عزت و خوشبختي براي مردم است.

شيخ عبدالمهدي كربلايي متولي شرعي آستان مقدس حسيني در سخناني گفت: لازم است هنرمندان به زيربناهايي توجه كنند كه از طريق آن زندگي همراه با خوشبختي و عدالت و پايداري را براي همه ي بشريت ايجاد كنيم، تا ملت ها با همكاري و همبستگي زندگي كنند و خير و سعادت در سراسر جهان و دور از نزاع هاي همراه با ستم و شر و سنگدلي، همه گير باشد.

وي افزود: هنرمد بايد خير و حق را معيار تلاش كاري و حرفه اي خويش قرار دهد و از باطل دوري گزيند و بر اساس آگاهي بخشي انسانها در زمينه خير و عدالت و فضايل و اصول و ارزش ها كار كند. و همچنين ماديات و مال و جايگاه و شهرت او را فريب ندهد.

لازم به ذكر است جوايز جشنواره فيلم كربلا عبارت است از شمش طلاي 21 عيار به شكل لوگوي جشنواره كه جايزه نفرات نخست 100 گرم، جائزه نفرات دوم 75 گرم و جائزه رتبه سوم 50 گرم است.

همچنين جوايز نقره اي عبارتند از شمش هاي نقره اي به شكل لوگوي جشنواره به وزن 100 گرم كه به برگزيدگان توسط هيأت داوران و همچنين به فيلم نامه ها و هنرمندان برتر تقديم مي شود.برچسب ها:فيلم كربلا - توليت حرم


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: