سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1396/01/20 - 13:05 |

رييس سازمان ديانت تركيه:

حضور حجاج ايراني در مناسك حج امسال باعث خرسندي است

محمد گورمز در ديدار سفير و رايزن فرهنگي كشورمان گفت: شركت حجاج ايراني در مناسك حج امسال باعث خرسندي است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، طاهريان‌فرد، سفير جمهوري اسلامي ايران در تركيه و حسن صفرخاني، رايزن فرهنگي كشورمان ضمن حضور در سازمان ديانت تركيه با محمد گورمز، رييس اين سازمان ديدار و گفت‌وگو كردند.

در اين ديدار، طاهريان‌فرد طي سخناني، به سفر خود به استان‌هاي مرزي و ملاقات با استانداران و مقامات محلي و حضور ميهمانان نوروزي ايران در تركيه و تأمين امنيت و آسايش گردشگران ايراني در تركيه اشاره و از تلاش‌هاي رييس سازمان ديانت تركيه در خصوص حج تمتع تشكر كرد.

محمد گورمز، ضمن ابراز خرسندي از توسعه مناسبات ميان دو كشور، به برنامه‌هاي معنوي در ايران و تركيه به مناسبت ليلةالرغائب اشاره و اين موضوع را از اشتراكات ديني ميان دو كشور برشمرد.

رييس سازمان ديانت تركيه از حضور ايرانيان در مناسك سال جاري ابراز خرسندي كرد و بر ضرورت تشكيل هيأت علماء بين دو كشور ايران و تركيه، تأكيد كرد.

پس از آن، صفرخاني ضمن تشريح برخي مفاد توافقات ايران و عربستان در زمنيه حج تمتع، تلاش مسئولان ايراني براي حل مشكلات به وجود آمده را زمينه مناسب جهت حضور حجاج ايراني بيت‌الله الحرام در سال جاري دانست.

رايزن فرهنگي كشورمان در ادامه سخنان خود، اظهار اميدواري كرد تا با تدبير لازم زمينه مناسب جهت حضور حجاج ايراني بيت‌الله الحرام به نحو شايسته انجام پذيرد.

برچسب ها:حج تمتع - حج 96 - تركيه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: