دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/01/23 - 19:36 |

حجت الاسلام نجفي روحاني:

رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب در انتخابات، حجت شرعي و راه‌گشاست

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در عراق رهنمودهاي مقام معظم رهبري در انتخابات را حجت شرعي خواند و افزود: همان گونه كه در همه انتخابات گذشته، رهنمودهاي ايشان راه‌گشا بوده است، در اين انتخابات نيز چنين خواهد بود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، مسئول بعثه مقام معظم رهبري در عراق در همايش «احلي من العسل» كه در محل بعثه مقام برگزار شد، جاذبه و دافعه را از ويژگي هاي اسلام برشمرد و بر اخوت ميان مسلمانان و ستيز با دشمنان تأكيد كرد و زيارت عاشورا را دربردارنده اين دو مولفه دانست.

وي با اشاره به سرگذشت حاج سيد احمد رشتي افزود: در ديدار با امام عصر (عج) او را به سه عمل مهم سفارش فرمودند و سه بار گفت، نافله، نافله، نافله، جامعه، جامعه، جامعه، عاشورا، عاشورا، عاشورا.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني نماز نافله شب را امري بسيار باارزش عنوان كرد و گفت: اين عمل بر پيامبر (ص) واجب بود اما بر ما مستحب موكد است، زيرا با انجام نافله شب به انسان معنويت خاصي عنايت مي شود.

وي زيارت جامعه كبيره را يك دوره امام شناسي كامل با مضامين عالي و افقي اعلا دانست و گفت: اين زيارت كه داراي سندي معتبر است، اگر با تامل خوانده شود، نقش و جايگاه امامت و ولايت در تشريع و تكوين كاملا در آن مطرح شده است.

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در عراق زيارت عاشورا خصوصا در حرم حسيني را داراي اجر و پاداش فراوان خواند و گفت: 100 مرتبه سلام براي امام حسين (ع) و يارانش و نيز 100 مرتبه لعن و انزجار از ظالمين و ستمكاران مي تواند سرمشق خوبي براي همه ما باشد تا طبق فرموده قرآن كريم ميان مسلمانان اخوت، رافت و محبت حاكم باشد و در مقابل كفار با صلابت ايستاده و اجازه تجاوز به آنها داده نشود.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني با بيان اينكه سفر كربلا سفر عشق است، گفت: عشق بسيار مقدس است و نبايد آلوده شود و عاشق در راه معشوق و به سمت او حركت مي كند و بايد صفات معشوق در عاشق جلوه گر شود، لذا بايد ادب حضرت عباس (ع) و ولايتمداري او در ما ظهور و بروز كند و نيز ولايت مداري حبيب ابن مظاهر بايد براي ما الگو باشد و بدانيم گوش به فرمان امام بودن بهترين راه نجات است.

وي با اشاره به جريان انتخابات رياست جمهوري گفت: امت شهيد پرور ايران با شور و شوق در انتخابات شركت كند و هيچ فردي نبايد حركتي كه موجب خوشحالي دشمنان شود، انجام دهد و با عنايت خداوند در اين انتخابات نيز دشمن مايوس خواهد شد.

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در عراق رهنمودهاي مقام معظم رهبري در انتخابات را حجت شرعي خواند و افزود: همان گونه كه در همه انتخابات گذشته، رهنمودهاي ايشان راه گشا بوده است، در اين انتخابات نيز چنين خواهد بود.

بنابراين گزارش در ادامه يكي از دانشجويان در سخناني گفت: ادب، معرفت و مردانگي از ويژگي هاي خاص حضرت عباس (ع) بود؛ ايشان در ميدان نبرد ابتدا برادران خود را به ميدان فرستاد، تا پس از شهادتشان در غم از دست دادن برادران خود هم با امامش شريك باشد.

همچنين ايمان خسرويان، يكي ديگر از دانشجويان زائر كربلا، قطعه شعري در مدح حضرت زينب كبري (س) قرائت كرد.

در پايان اين مراسم نيز فيلم مستند از مظلوميت ولايت و واقعه عاشورا همراه با روايت گري حجت الاسلام اكبري، راوي بعثه مقام معظم رهبري پخش شد.

از نكات مهم روايتگري اين برنامه، توضيح و تبيين جذاب حجت الاسلام اكبري به صورت زنده در خصوص بخشهاي مختلف فيلم است و اين نوع روايتگري مخاطبان را با واقعيات اسلام و عاشورا بهتر آشنا مي كند.برچسب ها:دانشگاه - كربلا - بعثه رهبري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: