یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/26 - 10:56 |

حجت‌الاسلام پروانه عنوان كرد:

۵۰۰ روحاني ۸۶ هزار زائر حج را همراهي مي‌كنند

۵۰۰ روحاني ۸۶ هزار زائر حج را همراهي مي‌كنند
حجت‌الاسلام و المسلمين علي پروانه، مدير جذب و ساماندهي معاونت فرهنگي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت در گفت‌و‌گو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) با اشاره به فراخوان روحانيان براي اعزام به حج تمتع ۹۶، گفت: مهلت اعلام آمادگي روحانيان متقاضي تا ساعت ۲۴ امروز تمديد شده و روحانيان مي‌توانند با مراجعه به سامانه كارگزاران فرهنگيhttp://beseh-farhangi.hajj.ir آمادگي خود را جهت اعزام به حج ۹۶ اعلام كنند.

وي در خصوص تعداد روحانيان اعزامي به حج ۹۶ به عنوان روحاني كاروان‌ها، گفت: براي هر كاروان يك روحاني و در صورت بالا بودن تعداد خانم‌هاي هر كاروان يك معينه و در صورت بالا بودن تعداد آقايان كاروان يك روحاني معين به عنوان كمك كار روحاني كاروان اختصاص داده مي‌شود.

حجت‌الاسلام پروانه اعلام كرد: امسال با توجه به تعداد كاروان‌هاي اعزامي بيش از ۵۰۰ روحاني عازم حج مي‌شوند تا به زائران در اجراي اعمال حج كمك كنند.

وي با اشاره به اينكه علي‌رغم تعطيل بودن يك ساله حج، آموزش روحانيان حج و عمره همچنان صورت مي‌گرفته است، گفت: مديريت آموزش بعثه، آموزش‌هاي مختلفي براي كارگزاران فرهنگي برگزار مي‌كند و اگر روحانيي آموزش‌‌هاي خود را تكميل نكرده باشد اعزام نمي‌شود.

مدير جذب و ساماندهي معاونت فرهنگي بعثه در پاسخ به اين سؤال كه آيا شرايط جذب روحاني براي اعزام به حج امسال با سال‌هاي گذشته تفاوتي دارد؟ گفت: بله. در سال‌هاي قبل بر اساس تعداد كاروان‌ها روحاني دعوت مي‌شد و در صورتي كه روحاني انصراف مي‌داد، افراد جديدتر جايگزين مي‌شدند اما در سال جاري بيش از ۲۵۰ نفر بيش از ظرفيت اعزام روحاني جذب مي‌كنيم و فقط كساني مي‌‌توانند اعلام آمادگي كنند كه حتماً قصد تشرف دارند. به دليل فرصت كمي كه تا آغاز آموزش‌ها و اعزام داريم تلاش بر اين است كه فقط بر روي روحانياني كه حتماً قصد تشرف دارند سرمايه‌گذاري شود.

وي در پايان گفت: يكي از ويژگي‌هاي انتخاب روحاني كاروان‌هاي حج امسال اين است كه پس از تخصيص روحاني به كاروا‌هاي مربوطه با هماهنگي كه با هيئت پزشكي انجام داده‌ايم و با توجه به فصل گرما در موسم حج، كارگزاران فرهنگي معاينه پزشكي مي‌شوند تا توانايي جسمي آنها توسط هيئت پزشكي تأييد شود و در صورت عدم تأييد افراد جديد جايگزين مي‌شوند.

برچسب ها:حج تمتع - حج96 - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: