دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/01/26 - 11:43 |

حجت الاسلام نجفي روحاني:

فكر ناپاك منشاء اعمال ناپسند است

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به آثار وضعي غذاي شبهه ناك گفت: بنا به فرموده امام علي (ع) غذاي شبهه ناك وارد معده مي شود و سپس از آن خون ساخته مي شود و خون ناپاك در در بدن جريان پيدا مي كند و فكر ناپاك از آن سرچشمه مي گيرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، در نشست كاركنان بعثه، اخلاص را بهترين هديه الهي و از اسرار الهي دانست و شرط بقا و ارزشمند بودن اعمال را اخلاص برشمرد.

وي اخلاص را منشاء نورانيت دل عنوان كرد و با اشاره به حديثي خاطرنشان ساخت: اگر كسي 40 روز مخلصانه رفتار كند و اعمالش را از روي اخلاص انجام دهد، خداوند چشمه هاي حكمت را از قلب بر زبانش جاري مي سازد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به اينكه 2 نوع علم وجود دارد، گفت: اولين علم، علم اصولي است كه صورت اشياء در ذهن پيدا مي شود و علم ديگر حضوري است كه از درون انسان مي جوشد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني عنوان كرد: اخلاص دل را نوراني مي كند و خداوند علوم هدايتي و حكمت را در دل انسان مي جوشاند و بر زبانش جاري مي كند.

وي با اشاره به آثار وضعي غذاي شبهه ناك اظهار داشت: بنا به فرموده امام علي (ع) غذاي شبهه ناك و وارد معده مي شود و سپس از آن خون ساخته مي شود و خون ناپاك در بدن جريان پيدا مي كند و فكر ناپاك از آن سرچشمه مي گيرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با تأكيد بر لزوم نظم و انضباط اظهار داشت: خوش برخوردي و خوش رويي از وظايف مهم ماست كه با عمل خود، حسن خلق و گشاده رويي را ترويج كنيم.

در ادامه اين ديدار كاركنان بعثه مقام معظم رهبري در كربلا به ارائه گزارشهايي از حوزه فعاليت خود پرداختند.

برچسب ها:بعثه - كربلا - نجفي روحاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: