شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/26 - 17:03 |

تاكيد نماينده ولي فقيه برتوجه به برون سپاري فعاليت هاي حوزه حج وزيارت

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در ديدار با اعضاي كانون بازنشستگان سازمان حج و زيارت لزوم توجه به رفع مشكلات آنان و خوداتكايي اين كانون را يادآور شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، نماينده ولي فقيه درامورحج وزيارت امروز درمراسم پانزدهمين سالگرد تاسيس كانون بازنشستگان سازمان حج وزيارت از مسئولان اين سازمان خواست برخي از كارهايي را كه امكان برون سپاري آن وجود دارد به اين كانون واگذاركنند.

حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكربا اشاره به اينكه كارمندان در دوره اي بازنشسته مي شوند كه هزينه هاي زندگي شان افزايش يافته است ، اظهار داشت: اقداماتي كه مي تواند به رفع مشكلات بازنشستگان وخود اتكايي كانون بازنشستگان سازمان حج و زيارت كمك كند، در برنامه هاي آينده مورد توجه قرار گيرد.

سرپرست حجاج ايراني با بيان اين حديث كه از رسول گرامي اسلام (ص) پرسيدند " من خَيْرُ النَّاسِ ، فرمود اَنْفَعُ النَّاسِ لِلنَّاسِ : بهترين مردم كسي است كه بيشترين بهره دهي را براي مردم داشته باشد" افزود: بايد به هرميزان كه مي توانيم گره ها و مشكلات را از سر راه مردم برداريم .

وي برخي انسانها را گرفتارغفلت دانست و گفت: انسان مي تواند با انجام كارهاي ساده از قبيل سلام كردن و كمك به فقرا و محرومان ، ثواب هاي فراواني را براي خود ذخيره كند ولي بدليل غفلت گاهي اين ثوابها و ارزشها را از دست مي دهد.

نماينده ولي فقيه درامورحج وزيارت در بخش ديگري از سخنان خود فضايل ماه رجب را يادآور شد و با اشاره به اينكه همه ما بايد به فكر آينده خودمان باشيم به حاضران توصيه كرد كه ازباقيمانده اين ماه و بركات آن به خوبي بهره ببرند.

وي همچنين طلب استغفار و مغفرت را از توصيه هاي ماه رجب ذكر و تاكيد كرد: آنچه كه مي ماند و انسان را جاودانه مي كند خدمت به همنوع و مردم است.

درادامه اين مراسم آقاي حميد محمدي سرپرست سازمان حج وزيارت نيز با تقدير از پيشكسوتان حوزه حج و زيارت تصريح كرد: تلاش خواهد شد با درنظرگرفتن راهكارهاي قانوني و حقوقي كارهايي را كه امكان برون سپاري آن وجود دارد به كانون بازنشستگان سازمان حج و زيارت واگذار شود تا زمينه خود اتكايي و رفع مشكلات عزيزان اين كانون فراهم گردد.

دراين مراسم آقاي مهدي حمزه اي رئيس هيئت مديره كانون بازنشستگان سازمان حج وزيارت نيز از اقدامات صورت گرفته دراين كانون براي اعتلا و استحكام بخشيدن به آن گزارشي ارائه كرد.

وي گفت : طرح امنيت ، تكريم، عزتمندي و ارتقاي سطح معيشتي و توانمند سازي بازنشستگان، وظيفه بگيران و مستمري بگيران سازمان حج و زيارت در اواسط سال گذشته به تاييد و تصويب شوراي راهبري توسعه اين سازمان رسيده است و در صورت تحقق مفاد آن ، اين كانون مي تواند روي پاي خود بايستد.برچسب ها:بازنشستگان - سازمان حج - قاضي عسكر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: