دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/01/28 - 09:06 |

يك فعال نشر معارف شيعه در گفت وگو با پايگاه حج:

حج عزتمند و با كرامت مورد تأكيد رهبر معظم انقلاب است

حجت الاسلام طباطبايي گفت: اگر ولايت وجود داشته باشد، فلسفه حج و ديگر احكام هم فهميده مي‌شود و بدون ولايت حتي حج هم بي محتوا خواهد شد، لذا بايد حجي را پيگيري كنيم كه ولايت نيز در آن پررنگ باشد.
حجت الاسلام والمسلمين سيد عيسي طباطبايي، از از فعالين نشر معارف شيعه در كشور لبنان كه نزديك به 5 دهه در اين كشور مشغول فعاليت است، در گفت و گو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به كربلاي معلا، با اشاره به آيه «وَ لِلَّهِ عَلَى النَّاسِ حِجُّ الْبَيْتِ مَنِ اسْتَطَاعَ إِلَيْهِ سَبِيلاً وَ مَنْ كَفَرَ فَإِنَّ اللَّهَ غَنِيٌّ عَنِ الْعَالَمِينَ»، گفت: در اين آيه خداوند، ترك حج را مساوي با كفر مي داند و اين آيه فصل الخطاب است.

وي با اشاره به حديثي از امام محمد باقر (ع) «بني الإسلام علي خمس، علي الصّلاة و الزّكاة و الصّوم و الحجّ و الولاية، افزود: اسلام بر 5 اساس بنا شده است، نماز روزه، زكات، حج و ولايت، در ميان اين 5 عنوان، ولايت يعني همان حكومت اسلامي و فصل الخطاب است.

اين مبلغ حوزه عنوان كرد: اگر ولايت وجود داشته باشد، فلسفه حج و ديگر احكام هم فهميده مي شود و بدون ولايت حتي حج هم بي محتوا خواهد شد، لذا بايد حجي را پيگيري كنيم كه ولايت نيز در آن پررنگ باشد.

حجت الاسلام طباطبايي افزود: امروز هم حج واقعي و عزتمند و با كرامت براي ملت ايران مورد تأكيد رهبر معظم انقلاب و مسئولان نظام است و اين حج مي تواند بسياري از مشكلات جهان اسلام را حل و اخوت اسلامي را تقويت كند.

اين فعال نشر معارف شيعه با اشاره به مذاكرات حج كه موجب باز شدن كير اين فريضه الهي شد، افزود: مسئولاني كه براي مذاكرات حج تلاش كردند اجرشان با خداوند است و همه آنها عزت و كرامت ملت ايران را در اين مذاكرات مدنظر قرار دادند.
برچسب ها:حج تمتع - ولايت - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: