دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/27 - 11:34 |

معاون هماهنگي و مديريت امور زائران استانداري خراسان رضوي تأكيد كرد؛

تلاش براي افزايش جذب زائران خارجي به مشهد مقدس

معاون هماهنگي و مديريت امور زائران استانداري خراسان رضوي در جلسه كميته ساماندهي امور زائران بر تلاش همه دستگاه‌ها براي جذب زائر خارجي تأكيد كرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، محمدحسن واحدي در اين جلسه با اشاره به اهميت جايگاه بين‌المللي مشهد، بهترين نقشه راه در مديريت منسجم ميزباني از زائران خارجي به‌ويژه در سالي كه اين شهر مقدس به‌عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام انتخاب‌شده است رهنمودهاي مقام معظم رهبري دانست.

وي گفت: در حال حاضر بيشترين زائران خارجي از سه كشور مسلمان عراق، افغانستان و پاكستان اعزام مي‌گردد كه اميدواريم با عملكردهاي ساختاري زمينه توسعه زائرپذيري از ديگر كشورها را نيز فراهم آوريم.

معاون استاندار رعايت موازين و استانداردهاي اسكان، بهداشت و درمان، گردشگري، رفاهي و فرهنگي را به‌عنوان پايه‌هاي تكريم زائر و به دنبال آن زمينه افزايش جذب زائر برشمرد.

محمدحسن واحدي اظهار داشت: در پي انتخاب مشهد به‌عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام، مي‌بايست ميزان جذب زائر خارجي نسبت به گذشته 15 درصد رشد داشته باشد.

وي استفاده از ظرفيت كارگروه ملي زيارت را براي پيشبرد اهداف كميته ساماندهي زائران خارجي ارزشمند دانست.

معاون استاندار تصريح كرد: زائران خارجي با برخورداري از ويزاي گروهي براي ارائه خدمات به رسميت شناخته خواهند شد و در ادامه افزود: استفاده از طرح زيارت گروهي مبدأ به مبدأ با آدرس اينترنتي mabdabemabda.com به سه زبان فارسي، عربي و انگليسي آماده راهنمايي و ثبت‌نام از زائران داخلي و خارجي است.

خاطرنشان مي‌شود؛ تاكنون مشهد مقدس امكان سفر هوايي براي 25 مقصد را ذيل خدمات خود فراهم آورده است.


برچسب ها:مشهد - امام رضا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: