یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/27 - 09:38 |

مرعشي خبر داد:

امسال زائران خانه خدا آموزش‌هاي امداد مي‌بينند/ايجاد درمانگاه درعرفات، مشعر و منا

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت با اعلام اين مطلب كه منتظر تشكيل كاروان‌ها و آغاز آموزش حجاج هستيم، گفت: درتوافقنامه اخير حج با عربستان مجوز برپايي درمانگاه درمشعر، منا و عرفات صادرشده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از خبرگزاري ايكنا دكترسيدعلي مرعشي، رئيس مركز پزشكي حج و زيارت با اعلام اين مطلب كه منتظر پايان ثبت‌نام و مشخص شدن تعداد و ظرفيت كاروان‌هاي حج ۹۶ هستيم تا بتوانيم مراكزي براي آغاز بررسي استطاعت جسماني زائران معرفي كنيم، گفت: دو تا سه برابر ظرفيت مورد نياز پزشك در هر استان اعلام مي‌شود و مدير هر كاروان‌ از پزشكان داراي صلاحيت يك نفر را به عنوان پزشك كاروان خود انتخاب مي‌كند.

وي اعلام كرد: براي مديران ستادي سازمان حج و زيارت، زائران و پزشكان آموزش‌هاي ويژه‌اي در نظرگرفته شده است و امسال براي اولين بار حجاج آموزش‌هاي امداد فردي را دريافت مي‌‌كنند تا در صورت بروز هر مشكلي بتوانند از خود مراقبت كنند.

دكترمرعشي افزود: آموزش بهداشتي و امدادي زائران در كنار ساير آموزش‌ها طي جلسات پيش از اعزام برگزار خواهد شد و در كنار روحاني و مدير كاروان، پزشك كاروان نيز مباحث بهداشتي و درماني را به زائران ارائه مي‌دهد.

وي تصريح كرد: بر اساس توافق صورت گرفته مشكلي در ارسال دارو و تجهيزات پزشكي به عربستان وجود ندارد، تعامل كافي انجام شده و به موقع داروها ارسال خواهد شد.

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت در پايان خاطر نشان كرد: قراردادهاي بخش پزشكي همانند سال‌هاي قبل بوده است. البته در سال‌هاي قبل يكي از خواسته‌هاي مسئولان عربستان اين بوده كه در مشعر، منا و عرفات تيم پزشكي حضورنداشته باشد، ليكن امسال مجوز برپايي چادر ويژه هيئت پزشكي و ايجاد درمانگاه به مسئولان بخش پزشكي داده شد.
برچسب ها:حج 96 - سلامت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: