شنبه|04 فروردين 1397|06 رجب 1439|24 March 2018
زمان انتشار: 1396/01/27 - 10:43 |

فناوري روز و معماري ايراني در توسعه حرم علوي

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات در جريان بازديد از مراحل تكميل پروژه توسعه حرم مطهر علوي كه مزين بنام صحن حضرت زهرا (س) مي‌باشد، گفت: در اين طرح، جديدترين فناوري‌هاي روز و زيباترين طرح‌هاي معماري ايراني و اسلامي براي رفاه حال زائران استفاده شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج از ستاد بازسازي عتبات عاليات، حسن پلارك با اشاره به وسعت كم نظير عمليات صورت گرفته در اين پروژه عمراني مذهبي گفت: صحن حضرت زهرا (س) با كمك‌هاي مردم و با همت كارگران، استادكاران و مهندسان ايراني در كمتر از پنج سال تكميل خواهد شد.

وي با بيان اينكه امسال اين صحن به بهره‌برداري كامل خواهد رسيد افزود: طرح توسعه حرم مطهر علوي با زيربناي ۲۲۰ هزار متر مربع، بزرگترين پروژه عمراني مذهبي در حال اجرا در جهان است.

وي با تأكيد بر اينكه بخش قابل توجهي از هزينه‌هاي ساخت و بازسازي اعتاب مقدسه را مردم و محبان اهل بيت (ع) ايران اسلامي تقبل مي‌كنند، گفت: صحن حضرت زهرا (س) نشانه اي از ارادت ايراني‌ها به خاندان اهلبيت (ع) مي‌باشد.

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات با تجليل از پشتيباني خيرين و نيروهاي فني متبرع افزود: صحن و شبستان حضرت زهرا(س) يك مجموعه كم نظير است كه جهت رفاه حال زائران حرم مطهر علوي طراحي و در حال اجراست.

وي گفت: خدا را شاكريم كه اين فرصت را به ايرانيان داد تا با ساخت اين صحن و شبستان در جوار مضجع شريف اول مظلوم عالم حضرت علي (ع)، نام زيباي حضرت زهرا (س) را متجلي كرده و مرحمي بر قلب داغ ديده امام زمان(عج ) باشد.

گفتني است در اين بازديد، مسعود شوشتري جانشين ستاد و حسن خشرو معاونت فني و مهندسي ستاد بازسازي عتبات عاليات، پلارك را همراهي مي‌كردند.برچسب ها:بازسازي - عتبات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: