یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/27 - 18:45 |

بررسي جزئيات طرح اعزام شبه كارواني زائران اربعين در سازمان حج و زيارت

دومين جلسه كميته ثبت نام و اعزام ستاد مركزي اربعين سال 1396، امروز در سازمان حج و زيارت برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل ازخبرگزاري فارس، در اين جلسه كه با حضور نمايندگان ارگان‌هاي دست اندر كار ساماندهي و اجراي سفرهاي اربعين برگزار شد، طرح اعزام شبه كارواني يا گروه بندي زائران اعزامي اربعين از مبدأ حركت تا مرز و پيش نيازها و لوازم طرح مورد بررسي قرار گرفت تا پس از تصويب به ستاد مركزي اربعين منعكس شود.

در اين جلسه مقرر شد مقدمات اجراي برنامه اعزام شبه كارواني زائران اربعين در زمينه‌هاي لازم با هماهنگي طرف‌هاي عراقي تنظيم شود و بستر همكاري و بهره گيري از تجارب اعزام راهيان نور و ستاد بازسازي عتبات نيز فراهم آيد.

در جلسه امروز كميته ثبت نام و اعزام اربعين، مسئولين وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و درمان، نيروي انتظامي، صدا و سيما، سازمان راهداري و پايانه‌ها، وزارت كشور و ديگر ارگان‌ها نظرات خود را در ارتباط با نحوه اجراي طرح اعزام شبه كارواني بيان كردند.

سازمان حج و زيارت عهده دار كميته ثبت نام و اعزام در ستاد مركزي اربعين است و مسئوليت تدوين طرح گروه بندي متقاضيان اعزام به منظور تسهيل امور و مديريت بهتر جمعيت‌هاي عازم عتبات در ايام اربعين را بر عهده دارد.

مهمترين مزيت اين طرح، دسته بندي زائران از مبدأ و ايجاد آرامش و نظم دهي و انسجام آنان و همچنين امكان حمايت زائران از يكديگر مي‌باشد.


برچسب ها:اربعين - اعزام - سازمان حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: