یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/28 - 10:02 |

مديركل حج و زيارت استان:

4 هزار زائر قزويني در نوروز به كربلا اعزام شدند

مديركل حج و زيارت استان قزوين با اشاره به فرصت تكميل ثبت نام متقاضيان حج تمتع، گفت: نوروز امسال 4 هزار نقر از استان قزوين به كربلاي معلي اعزام شدند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، صبح قزوين نوشت: عليرضا كلانتري درباره شرايط اعزام به حج تمتع در سال جاري، اظهار كرد: طبق آمار سازمان حج و زيارت امسال 86 هزار نفر از كل كشور به سرزمين وحي اعزام مي‌شوند كه از اين تعداد ظرفيت استان قزوين هزار نفر است.

وي افزود: تمام افرادي كه تا تاريخ سي و يكم تيرماه سال 95 ثبت نام كرده‌اند و قصد تشرف به حج تمتع را دارند از تاريخ بيست و سوم فروردين ماه به مدت 10 روز مهلت دارند تا جهت تكميل مراحل ثبت نام و پرداخت قسط اول به بانك ملي مراجعه كنند.

اين مسئول ادامه داد: متقاضيان با مراجعه به بانك ملي شهر خود متناسب با تاريخ ثبت نام بايد اقدام به پرداخت مابه التفاوت هزينه اعزام كنند.

كلانتري اضافه كرد: چنانچه واجدين شرايط تا تاريخ اعلام شده اقدام به پيگيري مراحل ثبت نام نكنند متقاضياني كه بعد از سي و يكم تيرماه ثبت نام كرده اند با در نظر گرفتن اولويت زمان به ليست افراد واجد شرايط اضافه خواهند شد.

وي با اشاره به ميزان استقبال مردم از تشرف به سرزمين وحي، تصريح كرد: مذاكراتي مبني بر تامين امنيت زائران صورت گرفته كه قرار بر تدابير امنيتي بيشتر در سال جاري گذاشته شده است.

مدير سازمان حج و زيارت استان قزوين در خصوص دوره اعزام زائران، گفت: زمان و دوره اعزام حجاج پس از اعلام سازمان حج و زيارت كل كشور اعلام مي‌شود.

كلانتري در ادامه به برنامه سازمان حج و زيارت در خصوص اعزام متقاضيان به حج عمره اشاره و بيان كرد: هم اكنون برنامه اي براي حج عمره نداريم و برنامه ريزي‌ها به بعد از اعزام متقاضيان به حج تمتع موكول شده است.

وي به استقبال مردم استان جهت سفر به كربلاي معلي در ايام عيد نوروز اشاره و اظهار كرد: نوروز امسال ظرفيت استان براي سفر به كربلاي معلي تكميل شد.

اين مسئول افزود: از تاريخ بيست و چهارم اسفندماه سال گذشته تا هشتم فروردين ماه سال جاري 4 هزار نفر در قالب 100 كاروان به كربلا اعزام شدند.

كلانتري خاطرنشان كرد: امنيت متقاضياني كه از سوي 26 دفتر مسافرتي مجاز استان به كربلا اعزام مي‌شوند؛تامين مي‌شود.

وي ادامه داد: متاسفانه گروه‌هاي غيرمجاز اقدام به اعزام همشهريان به كربلا مي‌كنند كه هيچگونه امنيتي نداشته و در صورت بروز مشكل ارگاني پاسخگو نخواهد بود.

اين مسئول در خاتمه تصريح كرد: از متقاضيان سفرهاي زيارتي درخواست مي‌كنيم تا جهت كسب اطلاعات از آدرس و مشخصات دفاتر زيارتي مجاز به سايت سازمان حج و زيارت استان مراجعه كرده و از اين طريق اقدام به سفر كنند تا علاوه بر تامين امنيت از خدمات بيمه اي و درماني نيز برخوردار شوند.


برچسب ها:حج تمتع - عتبات - عمره


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: