یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/28 - 11:02 |

ثبت نام اوليه ۳۵۰ زائر حج تمتع كردستان

مديركل حج و زيارت كردستان، با بيان اينكه هزار و ۲۰۰ نفر از استان در سال جاري به سرزمين وحي اعزام مي شوند، گفت: ثبت نام اوليه ۳۵۰ نفر از زائران واجد شرايط حج تمتع سال ۹۶ استان انجام شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، هاشم ناظمي جلال، مديركل حج و زيارت كردستان، صبح امروز (28فروردين) گفت: از زمان آغاز ثيت نام حج تمتع تا كنون 350 نفر از زائرين واجد شرايط استان كردستان با مراجعه به بانك ملي با پرداخت 10 ميليون تومان علي الحساب اوليه در سال جديد براي اعزام به خانه خدا ثبت نام كرده اند.

وي در ادامه با اشاره به واجدين شرايط حج تمتع سال 96 بر اساس اطلاعيه سازمان حج و زيارت، افزود: كليه دارندگان قبوض وديعه‌گذاري علي‌الحساب حج تمتع كه در شعب بانك ملي ايران تا تاريخ 31تير سال 85 ثبت نام كرده اند مي توانند از تاريخ 23 فروردين سال 96 به مدت 10 روز فرصت دارند با مراجعه به بانك ملي محل سكونت خود نسبت به ثبت نام اوليه خود اقدام كنند.

اين مقام مسئول اظهار داشت: زائران كردستان نيز با در دست داشتن اصل قبض وديعه‌گذاري، اصل شناسنامه و اصل كارت ملي به شعب بانك ملي در سراسر استان مراجعه و نسبت به واريز مبلغ (اوليه) علي الحساب كه 10 ميليون تومان مي باشد براي هزينه سفر خود اقدام كنند.

وي افزود: هزار و 200 نفر زائر واجد شرايط براي ثبت نام اوليه حج تمتع در سال 96 هستند كه تاكنون از اين تعداد 350 نفر به بانك ملي مراجعه كرده اند.

ناظمي جلال بيان كرد: از زائران واجد شرايط استان در خواست داريم كه قبل از مهلت تعيين شده با مراجعه به بانك ملي نسبت به واريز مبلغ علي الحساب (اوليه) هزينه سفر خود اقدام كنند.

وي افزود: در حال حاضر تعداد كاروان ها مشخص نشده كه كه پس از اتمام ثبت نام مشخص خواهد شد و زائرا ن واجد شرايط مي توانند به كاروان مورد نظر خود براي ثبت نام اقدام كنند.

وي افزود: اطلاعات ديگر متعاقبا از طريق پايگاه اطلاع رساني حج وزيارت كردستان به نشاني kordestan.haj.ir وديگر رسانه‌هاي استان به اطلاع متقاضيان خواهد رسيد.

مديركل حج و زيارت كردستان، در ادامه با اشاره به اينكه ذكر و ياد پروردگار محور اصلي و اساسي فريضه حج است، تصريح كرد: زائران خانه خدا در اين سفر بايد بيشترين وقت خود را به ذكر و ياد پروردگار بگذرانند.

وي در پايان با اشاره به اينكه حج سفري در راستاي فطرت آدمي است و قرب الهي در اين سفر دنبال مي‌شود، خاطر نشان كرد: مناسك بزرگ حج داراى ابعاد مختلفى است كه يكى از ابعاد آن، بعد سياسى و ارتباط مسلمانان از نقاط دور دست جهان با يكديگر و آشنايى با يكديگر و در نتيجه برقرارى وحدت و همدلى ميان آنان است.

منبع: شبستان

برچسب ها:حج تمتع - كردستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: