یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/29 - 09:56 |

در پژوهشكده حج وزيارت؛

كميته مناسك حج ۹۶ تشكيل جلسه داد

با توجه به در پيش‌روي بودن حج‌تمتع سال جاري كميته فقهي مناسك حج در پژوهشكده حج وزيارت وابسته به حوزه نمايندگي ولي‌فقيه در امور حج وزيارت تشكيل جلسه داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، با توجه به در پيش‌روي بودن حج‌تمتع سال جاري كميته فقهي مناسك حج در پژوهشكده حج وزيارت وابسته به حوزه نمايندگي ولي‌فقيه در امور حج وزيارت تشكيل جلسه داد.

براساس اين گزارش، در اين جلسه كه مسؤولان، اعضاي گروه فقه و حقوق پژوهشكده حج وزيارت و شماري از نخبگان و شخصيت‌هاي علمي و حوزوي به عنوان كارشناس حضور داشتند، بايسته‌ها، نيازمندي‌ها و ضرورت‌هاي مناسك حج مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

در اين جلسه بر در اختيار قرار‌دادن كتاب مناسك حج مصور ويژه آقايان و بانوان زائر تاكيد و روش‌هاي نوين تبيين مناسك توسط روحانيون معزز كاروان‌ها مورد تبادل‌نظر قرار گرفت.

همچنين در اين جلسه گزارشي مبسوط از تهيه «مناسك همراه» كه به صورت كاربردي و عملياتي و دربرگيرنده فتاواي مراجع عظام تقليد است، ارائه شد. اين كتاب به صورت چاپي و الكترونيكي مورد استفاده روحانيون كاروان قرار خواهد گرفت.

گفتني است، مناسك حج حضرت آيت‌الله خامنه اي به زبان‌هاي عربي، انگليسي، اردو و تركي استانبولي تهيه شده است.

در ابتداي اين جلسه حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمهدي عليزاده موسوي گزارشي از روند فراهم‌سازي مقدمات حج سال جاري براي 86 هزار زاير ايراني ارائه داد.
برچسب ها:فقه - مناسك - پژوهشكده حج - حج 96


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: