یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/29 - 11:29 |

افتخاري اظهار كرد:

بهره‌گيري از محصولات فرهنگي و نخبگان قرآني در مراسم اربعين

مسئول كارگروه بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين با اشاره به بهره‌گيري از نخبگان قرآني در مراسم اربعين، به تهيه بسته‌هاي فرهنگي با موضوع بصيرت‌بخشي، سبك زندگي اسلامي، ايثار و مقاومت و فعاليت‌هاي قرآني براي استفاده زائران در ايام اربعين خبر داد.
لاله افتخاري، مسئول كارگروه بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا)، درباره برنامه‌هاي فرهنگي اين كارگروه براي ايام اربعين امسال عنوان كرد: تا پيش از برگزاري نخستين جلسه كميته فرهنگي و آموزشي اربعين، منتظر بوديم كه سياست‌هاي كلان و فصول ارائه شده مورد تاييد دفتر رهبر معظم انقلاب قرار گيرد. با مشخص شدن اين برنامه‌ها در سطح كلان و كلي، درصدد برنامه‌ريزي براي ايام اربعين هستيم.

وي با بيان اينكه برخي از پيشنهاداتي كه در اين باره داده شده بود مصوب شد، افزود: استفاده از ظرفيت بانوان براي تعميق فرهنگ اربعين در داخل و خارج از كشور يكي از اين برنامه‌هاست. همچنين فعاليت‌هاي قرآني در هنگام برگزاري مراسم اربعين، توجه به مولفه‌هاي ايثار و شهادت، پاسخ‌گويي به شبهات و تهيه بسته‌هاي فرهنگي به اين مناسبت را در نظر داريم.

افتخاري در ادامه درباره بسته‌هاي فرهنگي اين گونه توضيح داد: نياز بود كه بسته‌هاي فرهنگي و بصيرتي در بخش‌هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرد. با توجه به شبهاتي كه مطرح مي‌شود، كتاب، بررسي احكام و پاسخ به شبهات را در قالب محصولات فرهنگي مختلف براي استفاده زائران در برنامه داريم.

مسئول كارگروه بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين درباره اينكه رويكرد اين بسته‌ها بيشتر به شور حسيني مربوط است يا مباحث قرآني را نيز شامل مي‌شود، گفت: محصولاتي كه در قالب اين بسته‌هاي فرهنگي ارائه مي‌شوند بيشتر رويكرد فرهنگ اربعين را شامل مي‌شوند، ولي مباحث قرآني نيز در آنها مورد توجه قرار گرفته است.

وي با اشاره به اينكه سبك زندگي اسلامي، بصيرت‌بخشي، فرهنگ ايثار، مقاومت و شهادت نيز در قالب اين بسته‌ها ارائه مي‌شوند، تاكيد كرد: در موضوع ايثار و مقاومت طي مراسم اربعين، روحيه مقاومت، استكبارستيزي، طاغوت‌ستيزي، روحيه پايبندي بر ارزش‌ها و صبر در مشكلات موجود كه نمونه‌هاي مطلوبي از آنها را در اختيار داريم، مطرح و ارائه مي‌شود.

افتخاري در بخش ديگري از سخنانش به طرح مباحث مربوط به خانواده شهدا، جامعه قرآني، دانشگاهيان و ... اشاره كرد و گفت: برنامه‌هايي در اين حوزه‌ها نيز در نظر گرفته شده است كه با تلاش و همكاري حوزه‌هاي علميه در مناطق مختلف به اجرا در مي‌آيد.

مسئول كارگروه بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين همچنين يادآور شد: در حوزه فعاليت قرآني نيز مي‌توان به استفاده از برخي نخبگان قرآني براي مراسم اربعين در دوره‌هاي زماني مختلف اشاره كرد. جريان عظيم اربعين حسيني مي‌تواند فرصتي براي استفاده و حضور اين افراد در ضمن تعاملاتي كه برقرار مي‌شود، باشد.

برچسب ها:اربعين - فرهنگي - افتخاري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: