یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/29 - 08:59 |

حميد محمدي خبرداد:

كاروان هاي حج امسال اعلام مي‌شوند

سرپرست سازمان حج و زيارت گفت: بزودي با نهايي شدن مسكن حجاج، ليست كاروان‌هاي حج سال 96 و درجات آنها منطبق با هتل زائران اعلام مي‌شوند.
به گزارش خبرنگارپايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زيارت، حميد محمدي در خصوص روند ثبت نام اوليه از واجدين اعزام به حج امسال گفت: ثبت نام اوليه از واجدين شرايط تشرف به حج امسال از 23 فروردين آغاز شده و با توجه به اينكه با تلاش تيم مسكن سازمان حج مسكن بيشتري براي حجاج بازهم شده است، احتمال دارد دارندگان اسناد وديعه گذاري حج از 31 تير سال 85 اندكي جلوتر رود.

طبق اعلام مديريت هاي حج و زيارت استانها، واجدين شرايط بايد براي ثبت نام اوليه تشرف به حج به شعب بانك ملي در سراسر كشور مراجعه نمايند.

سرپرست سازمان حج و زيارت با بيان اينكه اولويت تشرف با كساني است كه زودتر براي ثبت نام اوليه در بانك اقدام نمايند، افزود صرفا اين افراد در مرحله بعد ميتوانند با انتخاب كاروان مورد نظر، ثبت نام خود را نهايي كنند.

حميد محمدي در خصوص زمان اعلام كاروان هاي حج بيان كرد: پس از اينكه وضعيت مسكن حجاج درمدينه و مكه نهايي شود، كاروان هاي حج بهمراه درجات آنها منطبق با هتل زائران اعلام خواهد شد تا واجدين شرايط اعزام به حج هر چه زودتر بتوانند در كاروان ها ثبت نام نمايند.

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص از سرگيري سفرهاي عمره مفرده اظهار داشت: پيش از اين ازسرگيري سفر عمره به مجازات دو مامور خاطي فرودگاه جده موكول شده بود كه مجازات اين دو پليس رسما از سوي عربستان به ما اعلام شده است. با توجه به اينكه عملا در حال حاضر فرصتي براي عمره باقي نيست، انشاءالله بعد از حج امسال، سفرهاي عمره از سر گرفته خواهد شد.

پيش از اين دارندگان اسناد وديعه گذاري حج تا 31 تير 85 براي ثبت نام اوليه تشرف به حج امسال فراخوان شده بودند.

بر اساس تفاهم نامه هيئت حج جمهوري اسلامي ايران و وزارت حج و عمره عربستان، امسال بيش از 86 هزار حاجي ايراني به حج اعزام خواهند شد.


برچسب ها:حج - زائران - ثبت نام


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: