یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/29 - 09:43 |

سخنران بعثه رهبري:

زيارت كربلا سبك زندگي معنوي را به همراه دارد

حجت الاسلام قائمي تأكيد كرد: زيارت اهل بيت پيامبر (ص) نقطه عطف در تحول زندگي زائران است و موجب مي شود سبك زندگي آنها معنوي تر شود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين اصغر قائمي، سخنران بعثه مقام معظم رهبري در جمع زائران ايراني حرم حضرت عباس (ع)، با ذكر حديثي از امام حسن عسكري (ع) گفت: در دنيا به اعمال و در آخرت به اعمالمان شناخته مي شويم؛ ويژگي عقل مطيع بودن است و انسان عاقل تسليم خداوند است.

وي افزود: در قرآن كريم از دنيا به متاع قليل تعبير شده است و عاقل آن است كه به خاطر دنياي قليل و فرصت كم، ابديت خود را زايل نكند.

حجت الاسلام قائمي با اشاره به اينكه بايد در اين سفر معنوي، براي آخرت برنامه ريزي كرد، گفت: مردم براي اين سفر از مال دنيا براي عزيمت به كربلا استفاده مي كنند.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با بيان اينكه بيش از 20 مرتبه در قرآن كريم از امتحان الهي سخن به ميان آمده است، افزود: انسان بايد در دو راهي دنيا و آخرت، آخرت را ترجيح بدهد.

حجت الاسلام قائمي تأكيد كرد: زيارت اهل بيت پيامبر (ص) نقطه عطف در تحول زندگي زائران است و موجب مي شود سبك زندگي آنها معنوي تر شود.

بنابراين گزارش پايان بخش اين مراسم معنوي، مداحي حيدرزاده از ذاكرين اهل بيت (ع) بود و زائران بر سر و سينه زدند و عزاداري كردند.

از نكات جالب اين مراسم معنوي حضور زائراني از كشورهاي هند، پاكستان، عراق و ديگر كشورهاي اسلامي بود كه همراه با زائران ايراني در اين مراسم معنوي شركت كردند.
برچسب ها:سبك زندگي- بعثه رهبري - سخنران - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: