دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/29 - 15:46 |

حجت الاسلام بهجتي عنوان كرد:

لزوم يادآوري ويژگي هاي مومنين به زائران

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به ويژگي هاي مومن، از روحانيون خواست اين ويژگي ها را به زائران يادآوري كنند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، گردهمايي روحانيون و مداحان كاروان هاي اعزامي به كربلا در بعثه مقام معظم رهبري برگزار شد.

در اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، مسئول بعثه مقام معظم رهبري در عراق حضور فرشتگان نزد قبر سيدالشهدا (ع) را براي دعا و استغفار در حق زائرين امام حسين (ع) خواند و گفت: فرشتگان افتخار مي كنند كه براي زائران امام حسين (ع) دعا كنند.

همچنين حجت الاسلام والمسلمين بهجتي، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به حديثي درباره ويژگي هاي مومن گفت: ورع در خلوت، صدقه در حال تنگدستي، صبر در مصيبت، حلم در غضب و صدق در خوف از جمله ويژگي هاي يك مومن شمرده شده است.

وي افزود: افراد ثروتمند اگر صدقه بدهند، كار خوبي است، اما كار خوبتر آن است كه انسان در حال تنگدستي اين سفارش خداوند و معصومين (ع) را فراموش نكند؛ صدقه دادن در راه خدا مزد معنوي و مادي به همراه دارد.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با ذكر اينكه انسان مومن اهل صبر است، افزود: انسان مومن بسياري از مصيبتها را وسيله امتحان مي داند و صبر مي كند و موقع غضب خود را كنترل كرده و اين كارها را براي خدا انجام مي دهد.

حجت الاسلام بهجتي با اشاره به لزوم پيشه كردن صداقت در زندگي افزود: انسان معمولا به دليل جلب منفعت و دفع ضرر وادار به دروغ گويي مي شود؛ يك انسان مومن در حال ترس و نترسيدن صداقت دارد؛ انسان مومن دچار دروغگويي نمي شود.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا از روحانيون خواست ويژگي هاي مومنان را براي زائران بازگو كنند تا زائران از اين سفر معنوي توشه بردارند.

وي عنوان كرد: همه ما در اين سفر معنوي براي آموزش آمده ايم و زائر نياز به آموزش همه جانبه دارد؛ اعتقادات، اخلاقيات، معارف و احكام از جمله مسائلي است كه بايد به زائران آموزش داده شود.

در ادامه اين جلسه حجت الاسلام رحيمي، رابط بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به مسئله ارزشيابي روحانيون كاروان ها گفت: اهميت سفر، آداب و اهداف سفر، اسرار زيارت و معرفت افزايي و ايجاد نشاط روحي به زائران از وظايف روحانيون است.

وي افزود: به نيازهاي ديني و فرهنگي زائران پاسخ دهيم و سخنانمان را با طرح سوالات مختلف براي زائران جذاب تر كنيم و با آنها دوست شويم.

همچنين در اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين عسكري، مسئول فرهنگي بعثه نيز جزئيات برنامه هاي بعثه در كربلا، نجف و كاظمين را تشريح كرد.

در پايان اين جلسه نيز روحانيون و مداحان كاروان ها، نقطه نظرات و سوالات خود را با مسئولان بعثه در ميان گذاشتند.برچسب ها:جلسه روحانيون-مومن-كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: