یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/29 - 17:56 |

در گردهمايي روحانيون عنوان شد:

غبطه همگان نسبت به برخورد كريمانه خدا به زائران

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در جمع روحانيون و مداحان كاروان ها گفت: برخورداري زائرين از كرامت خداوند در قيامت، موجب غبطه همگان است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در گردهمايي روحانيون و مداحان كاروان هاي اعزامي به كربلا كه در بعثه برگزار شد، درباره فضيلت زيارت امام حسين (ع) گفت: آن قدر اجر و پاداش و مقام دارد كه در قيامت همگان را به غبطه خوردن وا مي دارد و آرزو مي كنند كه اي كاش زائر امام حسين (ع) شده بودند.

وي با استناد به حديثي از كتاب وسائل الشيعه اظهار داشت: هيچ فردي در قيامت نيست، مگر اينكه وقتي برخورد كريمانه خدا نسبت به زائرين امام حسين (ع) را مي بيند، آرزو مي كند اي كاش زائر سيدالشهدا (ع) شده بود.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق به استناد حديث ديگري از كاملةالزيارات خاطرنشان ساخت: هيچ فرشته اي در زمين و آسمان وجود ندارد، مگر اينكه از خداوند تقاضاي زيارت امام حسين (ع) را مي كند و آنها گروه گروه نازل مي شوند و گروه گروه به آسمان مي روند و اين امر تا قيامت ادامه دارد.

وي حضور فرشتگان نزد قبر سيدالشهدا (ع) را براي دعا و استغفار در حق زائرين امام حسين (ع) خواند و گفت: فرشتگان افتخار مي كنند كه براي زائران امام حسين (ع) دعا كنند.

حجت الاسلام نجفي روحاني شرط زيارت واقعي را معرفت و بصيرت خواند و گفت: اين زيارت در راستاي انسان سازي و در خط ولايت و صراط مستقيم است و انسان را از خطر شيطان و سقوط نجات داده و او را به كمال مي رساند.

وي افزود: زيارت امام حسين (ع) به گونه اي سفارش شده كه امام صادق (ع) فرمود، اگر بيم آن نبود كه مردم خانه خدا را ترك كنند، بيش از آنچه گفته شده از فضايل زيارت امام حسين (ع) بيان مي كردم كه در ذهن فردي خطور نمي كرد.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق از روحانيون خواست براي اينكه زائرين از اين فرصت استفاده حداكثري نمايند، فضائل زيارت امام حسين (ع) را به طور مبسوط بيان كنند.

حجت الاسلام نجفي روحاني در بخش پرسش و پاسخ هاي روحانيون و مداحان و در پاسخ به يكي از سوالات گفت: اگر اين سفر به عنوان زيارت و بهره برداري معنوي باشد، بسيار ارزشمند است و نبايد براي ما شغل محسوب شده و عادي شود.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در پايان گفت: برخورداري زائرين از كرامت خداوند در قيامت، موجب غبطه همگان است.برچسب ها:روحانيون - زيارت - امام حسين - بصيرت - نجفي روحاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: