دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/30 - 10:32 |

حجت الاسلام قائمي در حرم باب الحوائج مطرح كرد؛

نقش تأثيرگذار روضه‌هاي خانگي در تربيت ديني

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به نحوه تربيت ديني در زمان گذشته گفت: در گذشته روضه هاي خانگي فراواني وجود داشت، كودك از ابتدا با نام امام حسين (ع) و حادثه عاشورا و مسائل ديني آشنا مي شد، امروز مشغله هاي زندگي و برخي مسائل فرعي ديگر، كمتر مجالي براي برگزاري روضه هاي خانگي گذاشته است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين علي اصغر قائمي، سخنران بعثه مقام معظم رهبري، شب گذشته در حرم حضرت عباس(ع) و در جمع زايران ايراني با ذكر اينكه راه بي نهايتي در پيش داريم، گفت: فرصت براي آماده سازي خود كوتاه است و در اين فرصت كوتاه استفاده معنوي مي تواند ما را به كمال برساند.

وي با اشاره به زيارت امام حسين (ع) افزود: حضور در چنين مكان هاي شريفي موجب مي شود تا انسان به خويشتن خويش بازگردد و همه تلاش خود را انجام دهد، تا استفاده معنوي داشته باشد.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به عبادات پيامبر اكرم (ص) عنوان كرد: در قرآن آمده است كه ايشان گاه ثلث، نيم و يا دو ثلث شب را بيدار مي ماند و به عبادت و تهجد مي گذراند؛ اين عبادات نبي مكرم اسلام (ص) براي مردم و زائران درس آموز است.

حجت الاسلام قائمي با بيان اينكه دنيا از ديد قرآن كريم لهو و لعب است، گفت: متاسفانه بازيچه دنيا گاه براي برخي افراد جدي مي شود و سراي آخرت كه مسئله اصلي است، به فراموشي سپرده مي شود.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به نحوه تربيت ديني در زمان گذشته افزود: در گذشته روضه هاي خانگي فراواني وجود داشت، كودك از ابتدا با نام امام حسين (ع) و حادثه عاشورا و مسائل ديني آشنا مي شد، امروز مشغله هاي زندگي و برخي مسائل فرعي ديگر، كمتر مجالي براي برگزاري روضه هاي خانگي گذاشته و تربيت كودكان و نوجوانان ما با مشكلات جدي روبرو است.

اين گزارش حاكي است، در اين مراسم، حيدرزاده از ذاكرين اهل بيت (ع) نوحه سرايي كرد و زائران در غم عاشورائيان كربلا اشك ماتم ريختند و در پايان سينه زني كردند.برچسب ها:بعثه رهبري - عتبات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: