دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/30 - 18:30 |

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:

حج نماد توليد و بازتوليد فرهنگ ديني است

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در نشست با مديران بعثه و سازمان حج با اشاره به اينكه حج حوزه معرفتي و فرهنگي است، اظهار داشت : حج نماد توليد و بازتوليد فرهنگ ديني است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج آقاي دكترسيدرضا صالحي امروز در نشست مشترك مسئولين دفاتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري و مديران ستادي و استاني سازمان حج و زيارت ضمن اشاره به مزاياي حج، گفت: حج حوزه معرفتي و فرهنگي است و سازمان حج و زيارت به عنوان نهاد ديني و حج، بخشي از تامين كننده مصرف فرهنگي در جامعه است.

وي با اشاره به اينكه حج يك معناي فقهي و يك معناي فرهنگي دارد، گفت: معناي فرهنگي حج دميدن روح ديني درجامعه است بنابراين شما هشتاد هزار زائر نداريد بلكه هشتاد ميليون زائر داريد.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: حج و اربعين هميشه در جامعه جاري و ساري است. حج فقط در اعمال خلاصه نمي شود بلكه در فرهنگ ديني جامعه نيز تاثير مستقيم دارد.

دكترصالحي اميري گفت: حج نماد توليد و بازتوليد فرهنگ ديني دركشور است. فرهنگ ديني پادزهر فرهنگ الحادي و غيراخلاقي و پادزهر آسيب هاي اجتماعي است.

وي با اشاره به حضور نماينده مقام معظم رهبري درامور حج و زيارت، اظهار داشت: حضور جناب آقاي قاضي عسكر نعمت وفرصت مغتنمي براي اين سازمان است و بايد قدر ايشان را بدانيم.

وي با تاكيد براينكه فرهنگ بايد درمحيط آرام و با ثبات پيش برود، افزود: ما يك نظام، يك رهبر، يك دولت، يك مجلس و يك دستگاه قضايي داريم، بنابراين نبايد با يكديگر اختلاف داشته باشيم و همه بايداز مقام معظم رهبري تبعيت كنيم.

وي درادامه گفت: در حوزه فرهنگي ني گفتمان حاكم، گفتمان رهبري است و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دچار تشتت نخواهيم شد.

وي با بيان اينكه درحوزه بعثه مقام معظم رهبري تاكيد موكد ما و رئيس جمهور به وفاق و وحدت و همگرايي است، خطاب به حاضران تصريح كرد : هر نوع اختلاف افكني در سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري خلاف اخلاق و خلاف شرع است شما بايد نماد وحدت و انسجام باشيد و هرنوع اختلاف افكني قطعا خلاف مصلحت و خلاف اصول سازماني است.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به اينكه كشور درمنطقه داراي شرايط حساسي است، افزود : ايران امروز به عنوان بازيگر اصلي منطقه است و سياست خارجي ما در امتداد سياست داخلي ماست. امروز سوريه ، عراق و فلسطين داراي شرايط سختي در منطقه هستند و ايران تنها كشور در منطقه است كه توانسته در برابر اين مشكلات و سختي ها ايستادگي كند و براي ادامه آن نيازمند تدابير جدي در داخل كشور هستيم.

دكترصالحي اميري با اشاره به قدرت هاي نظامي، افزود: ابزار قدرت، فقط نظامي نيست بلكه امروز كانون هاي قدرت شامل رسانه، ديپلماسي، انسان، مغز و تكنولوژي است.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درپايان سخنان خود با مهم خواندن استفاده از نيروهاي توانمند و با تجربه گفت: به آقاي محمدي رئيس سازمان حج و زيارت نيز تاكيد كرده ام در انجام امور از مديران داخلي استفاده كنند، زيرا اين سازمان ظرفيت هاي خوبي دارد. اين نكته بسيار مهمي است كه ما بايداز ظرفيت هاي داخل سازمان حج استفاده كنيم تا ايجاد انگيزه شود و تجربه در داخل اين سازمان گردش كند.

درپايان، حكم آقاي حميد محمدي به عنوان رييس سازمان حج و زيارت از سوي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به وي اعطا شد.برچسب ها:وزير - قاضي عسكر - محمدي - حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: