پنجشنبه|03 خرداد 1397|08 رمضان 1439|24 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/31 - 12:37 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق:

زيارت امام حسين(ع) رزق مادي و معنوي را زياد مي كند

حجت الاسلام نجفي روحاني گفت: زيارت امام حسين (ع) موجب فراواني رزق مادي و معنوي و طولاني شدن عمر از نظر كيفي و كمي مي شود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در جمع روحانيون و مداحان كاروان هاي اعزامي به كربلا كه در محل بعثه برگزار شد، زيارت امام حسين (ع) را داراي آثار وضعي از خير و بركت دانست و گفت: زيارت امام حسين (ع) موجب فراواني رزق مادي و معنوي و طولاني شدن عمر از نظر كيفي و كمي مي شود و مانع بديها مي گردد.

وي با استناد به حديثي از امام محمد باقر (ع) گفت: زيارت امام حسين (ع) براي معتقدين به امامت آن حضرت فرض و لازم شده است و از اين رو دستور داريم كه افراد را به زيارت امام حسين (ع) تشويق و ترغيب نماييم.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در بخش ديگري از سخنان خود با استناد به روايتي افزود: روحانيون بايد مظهر پاكي بوده و جامعه را از زشتي ها و آلودگي ها پاك كنند و همانند آب در دلها نفوذ كرده و با قلبي مهربان و رقيق ، ديگران را به خود جذب كنند.

وي اظهار داشت: براي گرفتار نشدن به روزمرگي ها، نيازمند عروج و صعود به عالم بالا داريم و انسان مومن بايد همانند آب كه بخار مي شود و به بالا مي رود و سپس در قالب باران به صورت شفاف و زلال بر زمين مي بارد، با عبادت مخلصانه به سوي خدا پرواز نمايد تا در زندگي خسته و ملول نگردد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني آب را منشاء حيات خواند و گفت: روحانيون در ميان جامعه بايد منشاء حيات معنوي باشند و همان رسالت پيامبر (ص) را كه مردم را به سوي حيات طيبه دعوت مي كرد، انجام دهند.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق خستگي ناپذيري را از اوصاف آب خواند و افزود: اگر مانعي وجود نداشته باشد، آب جريان پيدا مي كند تا به دريا وصل شود؛ مومن نيز بايد با رفع موانع، رستگاري و حُجب، موانع زدايي را پيشه سازد، تا بتواند به دور از غبارهاي معنوي و حجاب هاي ظلماني، در فضاي پاك، طاهر و معنوي زندگي كند.برچسب ها:رزق - روحانيون - كربلا - نجفي روجاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: