دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/01/31 - 17:54 |

راه‌اندازي طرح وقف و نذر قرآن كريم در حرم مطهر رضوي

به همت موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوي، طرح وقف و نذر قرآن كريم ويژه زائران بارگاه منور رضوي راه‌اندازي شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، مديرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوي، گفت: اين طرح از ابتداي امسال آغازشده و اين امكان را براي مردم و زائران فراهم ساخته تا بخشي از قرآن‌هاي حرم مطهر رضوي را از طريق وقف و نذر به اين آستان مقدس اهدا كنند.

مسعود فرزانه تصريح كرد: قبوض نذر قرآن چاپ و توزيع‌شده است و علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به دفاتر نذورات حرم مطهر رضوي و بر اساس نذر و نيتي كه دارند، نام خود را در فهرست نذر كنندگان آستان قدس رضوي قرار دهند.

وي با اشاره به اينكه آستان قدس رضوي يكي از مراكزي است كه واقفان و ناذران بي‌شماري با عشق و ارادت اموال خود را نذر و وقف آن مي‌كنند، افزود: اين حركت موجب ايجاد زمينه جديدي در حوزه نذورات شده و امكان مشاركت و همراهي خيرين و عاشقان اهل‌بيت عصمت و طهارت (ع) را در اين طرح قرآني هر چه بيشتر فراهم مي‌كند.

مديرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوي، همچنين در ادامه به درآمد و عوايد حاصله از موقوفه بر اساس نيت واقف در بحث توليد و تهيه قرآن اشاره و عنوان كرد: كساني كه امكان مالي كافي براي وقف كامل را ندارند، مي‌توانند از طريق وقف مشاركتي به انجام اين كار خير بپردازند.

وي تصريح كرد: در تلاش هستيم در آينده نزديك و با همكاري مركز فن‌آوري اطلاعات و فضاي مجازي آستان قدس رضوي، امكان پرداخت نذر را از طريق سامانه‌هاي طراحي‌شده #8*، #888* فراهم كنيم.

فرزانه اضافه كرد: همچنين با ساير مؤسسات فرهنگي آستان قدس رضوي به فراخور وظيفه و رسالتشان تعاملاتي در راستاي گسترش اين طرح قرآني داريم، به‌عنوان‌مثال اكنون در فروشگاه‌هاي به نشر اين امكان فراهم‌شده تا علاقه‌مندان با خريد قرآن كريم از اين فروشگاه‌ها و اهداي آن به حرم مطهر رضوي با نيت نذر در اين فعاليت شركت كنند.برچسب ها:قرآن - نذر - رضوي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: