چهارشنبه|05 ارديبهشت 1397|08 شعبان 1439|25 April 2018
زمان انتشار: 1396/02/10 - 23:59 |

در حرم امام حسين(ع)؛

سيزدهمين جشنواره ربيع الشهاده آغاز به كار كرد

همزمان با ميلاد امام حسين (ع) سيزدهمين جشنواره ربيع الشهاده به همت عتبه حسيني و عتبه عباسي در حرم امام حسين (ع) آغاز به كار كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، همزمان با ميلاد امام حسين ، حضرت عباس (ع) و امام سجاد عليهم السلام ، سيزدهمين جشنواره ربيع الشهاده به همت عتبه حسيني و عتبه عباسي عصر امروز (يكشنبه) در حرم امام حسين (ع) آغاز به كار كرد.

اين جشنواره با حضور مقامات داخلي و خارجي، شامل شخصيتهاي دانشگاهي، علمي، ديني، سياسي و اصحاب رسانه از 35 كشور جهان از جمله آمريكا، آرژانتين، شمال آمريكا و ايران برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم سيد احمد صافي، متولي شرعي عتبه عباسي گفت: قضيه سيدالشهدا (ع) در جداسازي حق از باطل پيشگام بود و اين حماسه از مرز زمان و مكان خود فراتر رفته است.

وي افزود: اين روزها كشور ما درگير يك جنگ خونين با داعش است و به لطف الهي آنها را شكست خواهيم داد.

در اين مراسم سيد علاء موسوي، رئيس ديوان وقف شيعي، شيخ عبدالرحمان رحماني، نماينده پارلمان افغانستان به نمايندگي از قاره آسيا و شيخ شعيب نماينده رهبر طايفه صوفي گري سنگال به نمايندگي از قاره آفريقا سخنراني كردند.

اين جشنواره 4 روز ادامه دارد و در حاشيه آن علاوه بر نمايشگاه بين المللي كتاب، نشست هاي علمي با محوريت نهضت حسيني و نيز شب شعر و محفل انس با قرآن كريم برگزار مي شود.برچسب ها:ربيع الشهاده - كربلا - جشنواره


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: