دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/02/12 - 23:24 |

خطيب حرم مطهر رضوي در رواق امام خميني (ره):

انس با قرآن، ضرورت انكارناپذير زندگي مسلمانان است

خطيب حرم مطهر رضوي با اشاره به اينكه انس با قرآن، ضرورت انكارناپذير زندگي مسلمانان است، خاطرنشان كرد: نخستين شرط انس با قرآن كريم دوستي و صفا و صداقت است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمدعلي فرشاد گفت: مطالعه تاريخ و روش زندگاني اهل‌بيت (ع) دستاوردهاي زيادي براي ما خواهد داشت، زيرا لحظه‌به‌لحظه زندگي اين بزرگواران براي يك مؤمن درس و راه صحيح زندگي به شمار مي‌شود.

وي با اشاره به سيره زندگاني و رفتار امام سجاد (ع) گفت: انس با قرآن، يكي از مهم‌ترين شاخصه‌هاي زندگاني امام سجاد (ع) است، انس با قرآن، همراهي با گنجينه بي‌پايان و در اختيار داشتنِ برنامه‌اي جامع و كامل براي زندگي سعادتمندانه است.

اين استاد حوزه ادامه داد: انس با قرآن كريم،‌ غير از مطالعه و تحقيق در قرآن است؛ اگرچه قرائت و تحقيق مقدمه و مبادي اولي انس است. انس با قرآن كريم و عشق و فهم و مجالست و مجانست با قرآن شرط‌هايي دارد و نخستين شرط آن دوستي و صفا و صداقت است.

اين كارشناس ديني تصريح كرد: ترديدي نيست كه خواندن قرآن و دعا، با توجه به معاني آن‌ها، تأثير بسزايي در نفس و جان انسان دارد و اين تأثير خاص، بدون توجه به معاني، حاصل نمي‌شود؛ ولي به‌هرحال، خواندن قرآن و دعا، بدون توجه به معاني آن‌ها نيز ثواب و ارزش دارد؛ اما در مرحله پايين‌تري قرار دارد.

وي افزود: امام سجاد (ع) قرآن را بهترين رفيق لحظات تنهايي معرفي مي‌كند و مي‌فرمايد: «لَوْ مَاتَ مَنْ بَيْنَ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ لَمَا اسْتَوْحَشْتُ بَعْدَ أَنْ يَكُونَ الْقُرْآنُ مَعِي؛ اگر تمام مردمِ بين مشرق و مغرب بميرند ] و هيچ موجودي روي زمين زنده نماند و من تنها باشم [هرگز] از تنهايي[وحشت نمي‌كنم، پس‌ازآنكه قرآن با من باشد.

خطيب حرم مطهر رضوي تأكيد كرد: انس با قرآن براي تمام مسلمانان، ضرورتي انكارناپذير است؛ چراكه در صورت مأنوس نشدن با كلام وحي و فاصله گرفتن از اين سرچشمهٔ نور، در معرض ضلالت، گمراهي و تسلط بيگانگان قرار خواهند گرفت.


برچسب ها:قرآن


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: