یکشنبه|30 ارديبهشت 1397|04 رمضان 1439|20 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/13 - 08:05 |

خيانت به آرمان فلسطين

اگرچه وي در اظهارات رسمي خود ادعا كرده كه موجوديت رژيم صهيونيستي را به رسميت نمي‌شناسد لكن همين جمله و ادعا با مفاد ساير جملاتش در تضاد و تناقض است، چرا كه پذيرش مرزهاي 1967 دقيقاً به منزله پذيرش و به رسميت شناختن موجوديت رژيم صهيونيستي و عدم تعرض به سرزمين‌هاي اشغالي تا سال 1967 و همچنين تمكين به سازوكارهاي منتهي به وضعيت موجود ارزيابي مي‌شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، روزنامه جمهوري اسلامي در سرمقاله امروز نوشت:

خالد مشعل رئيس جنبش حماس در يك چرخش سياسي غافلگير كننده ضمن پس گرفتن مواضع خود و عقب نشيني از آرمان فلسطين، رسميت مرزهاي رژيم اشغالگر صهيونيستي را پذيرفت. وي كه به دعوت رژيم قطر در دوحه حضور يافته بود، طي اظهاراتي مرزهاي فلسطين اشغالي در سال 1967 را به رسميت شناخت. اگرچه وي در اظهارات رسمي خود ادعا كرده كه موجوديت رژيم صهيونيستي را به رسميت نمي‌شناسد لكن همين جمله و ادعا با مفاد ساير جملاتش در تضاد و تناقض است، چرا كه پذيرش مرزهاي 1967 دقيقاً به منزله پذيرش و به رسميت شناختن موجوديت رژيم صهيونيستي و عدم تعرض به سرزمين‌هاي اشغالي تا سال 1967 و همچنين تمكين به سازوكارهاي منتهي به وضعيت موجود ارزيابي مي‌شود.

علاوه بر اين جنبش حماس با صدور بيانيه‌اي در 42 بند، بر اظهارات خالد مشعل صحه گذاشته و آنرا مبناي سند جديد حماس تلقي كرده و طي بيانيه خود، دعوت براي نابودي رژيم اشغالگر صهيونيستي را كلاً حذف كرده وسخني از نابودي رژيم اشغالگر به ميان نياورده است. حذف دعوت صريح براي نابودي رژيم صهيونيستي نشانه عقب نشيني حماس از مواضع گذشته است كه تاثير مستقيم و غيرمستقيم القائات سازشكاران و نقش تعيين كننده دلارهاي نفتي رژيم‌هاي ارتجاعي عرب را گوشزد مي‌كند.

همزماني اظهارات غافلگير كننده خالد مشعل و بيانيه حماس با اعتصاب غذاي اسراي غيرتمند فلسطيني كه با شدت عمل اشغالگران مواجه گرديده، فاصله جدي و هولناك نيروهاي مردمي با سازمان‌ها و تشكل‌هاي فلسطيني را يكبار ديگر در برابر ديدگان حيرت زده مردم فلسطين و ملت‌هاي مسلمان به نمايش مي‌گذارد. جاي تعجب است درحالي كه اسراي غيرتمند فلسطيني براي انعكاس فرياد مظلوميت خود تلاش بي‌وقفه‌اي را سازماندهي كرده‌اند و با شدت عمل دشمن صهيونيستي و سكوت مرگبار رژيم‌هاي ارتجاعي عرب مواجه گرديده‌اند، ناگهان جنبش حماس و گردانندگانش از پشت به ملت فلسطين و اسراي دربند خنجر مي‌زنند و هداياي غيرمنتظره‌اي را تقديم اشغالگران شرور مي‌كنند.

آنچه مشعل اعلام كرده و بيانيه حماس بر آن مهر تاييد زده، بزرگترين ضربه كاري بر پيكره فلسطين عزيز محسوب مي‌شود كه در طول دوران مبارزات نفس گير عليه اشغالگران صهيونيست، هرگز سابقه نداشته است. در طول تاريخ معاصر كم نبوده‌اند سازشكاراني كه از پشت به فلسطيني‌ها خنجر زده‌اند. سادات معدوم، حسني مبارك، ياسر عرفات، محمود عباس و طيف وسيعي از سران خائن رژيم‌هاي سازشكار عرب، هر يك در حد اندازه خود به ملت مظلوم فلسطين خيانت و به طور همزمان با اشغالگران صهيونيست هم خوش خدمتي كرده‌اند ولي از جنبش به اصطلاح اسلامي حماس وخالد مشعل انتظار نمي‌رفت كه در دام ارتجاع عرب بيفتد و در آغوش سازشكاران و خائنين به آرمان فلسطين فرو غلتد.

اين براي ملت مظلوم فلسطين بسيار تلخ است كه پس از مبارزات نفس گيري كه صهيونيست‌ها را به شكست و ناكامي و انزوا كشانيد، اكنون شاهد عقب نشيني جنبشي باشند كه حيثيت و اعتبار خود را مديون مقاومت مردم مظلوم فلسطين به ويژه در غزه عليه اشغالگران و سازشكاران بوده و هست.

خالد مشعل و همفكرانش در جنبش حماس، به خاطر دريافت كمك‌هاي مشروط سازشكاران و ارتجاع عرب، چوب حراج به حيثيت فلسطيني‌ها و آرمان فلسطين زدند و بدتر از سران خائن تشكيلات خودگردان، از پشت به فلسطيني‌ها خنجر زدند. بدين ترتيب سئوال اين است كه آيا واقعاً فرقي ميان طيف خائن و مزدور محمود عباس با حماس و خالد مشعل وجود دارد؟ آيا مردم فلسطين هيچگونه تفاوت محسوسي ميان خائنين ديروز و امروز مي‌توانند حس كنند يا قائل باشند؟

زماني «محمد دحلان» رئيس خائن سرويس‌هاي امنيتي تشكيلات خودگردان در همكاري و خوش رقصي براي اشغالگران، صدها مورد از عمليات ضد صهيونيستي را به دشمن لو مي‌داد و صدها تن از فعالان فلسطيني را به دام اشغالگران گرفتار مي‌كرد. دحلان حتي مقامات ارشد مقاومت فلسطين و چهره‌هاي سرشناس حماس را هم به دشمن تحويل داده و يا امكان شكار آنها را براي دشمن صهيونيستي فراهم كرده بود. اكنون مردم فلسطين چه تفاوت آشكاري ميان خائنين ديروز و رهبران امروزين حماس مي‌توانند بيابند و وجه تمايزي ميان آنها قائل شوند؟

تلخ است ولي واقعيت دارد كه حماس هم فريب چرب و شيرين دنياي پرزرق و برق امروز را خورد و براي ادامه مبارزه نفس‌گيري كه سال‌ها سمبل آن بود، تاب مقاومت نياورد. حماس به همان ورطه‌اي سقوط كرد كه تا ديروز ديگران را از فروغلتيدن در آن منع و سرزنش مي‌كرد. حماس در همان دامي افتاد كه ديگران را به پرهيز از آن توصيه مي‌كرد و فريب همان دلارهائي را خورد كه اردوغان و سران خائن و سازشكار عرب در آغاز خيانت به مردم مظلوم سوريه به وي وعده مي‌دادند. سوريه ميزبان رهبران حماس بود ولي حماس در مقطعي به ميزبان خودش نيز خيانت كرد و امروز هم به مردم مظلوم فلسطين، از پشت خنجر مي‌زند.

برچسب ها:فلسطين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: