یکشنبه|30 ارديبهشت 1397|04 رمضان 1439|20 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/13 - 10:35 |

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني:

نامزدها، چهار توصيه اخلاقي امام سجاد (ع) را عمل كنند

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني صدق در گفتار، وفاي به عهد، ادب در گفتار و رعايت اصول اخلاقي را 4 توصيه اخلاقي امام سجاد (ع) خواند و عمل به آن ها در انتخابات را حائز اهميت دانست.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، در جلسه روحانيون و مداحان كاروان هاي اعزامي به كربلا با تبريك ميلاد حضرت سجاد (ع) با استناد به حديثي از آن امام ، چهار نكته مهم اخلاقي را در مورد انتخابات برشمرد.

وي: با تاكيد بر لزوم وفاي به عهد و عمل به وعده هايي كه نامزدها به مردم مي دهند، گفت: رعايت اين امور موجب كمال ايمان، بخشش گناهان و رضايت خداوند است.

اين استاد حوزه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به صدق در گفتار گفت: نامزدها بايد اصول اخلاقي و انساني را رعايت كنند.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني با اشاره به اهداف تربيتي نظام اسلامي خاطرنشان ساخت: نبايد فضاي انتخابات مسموم و غبارآلود شود و بايد در هرحال اصول اخلاقي و انساني رعايت گردد و افراد نبايد به تخريب يكديگر بپردازند، بلكه بايد هنر و ايده هاي برتر خود را بيان كنند.

وي در نكته چهارم خود با اشاره به برخي از بداخلاقي هاي انتخاباتي گفت : كساني در تاريخ با نام نيك ماندگار خواهند شد كه بر دلها حكومت كنند و داراي حسن خلق و صداقت بوده و دلسوز مردم باشند.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني همچنين از روحانيون و مداحان خواست مردم را به شركت در انتخابات ترغيب كنند و شاخص هاي مهم فرد اصلح را كه مقام معظم رهبري بارها فرموده اند به مردم گوشزد نمايند.
برچسب ها:روحانيون - بعثه - اخلاقي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: