دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/13 - 10:40 |

حجت الاسلام والمسلمين رحيميان:

افزايش مراودات توليت هاي عتبات مقدسه نقشه دشمنان را ناكام گذاشته است

ايجاد ارتباطات موثر بين توليت هاي عتبات مقدسه را از مهمترين اقداماتي دانست كه نقشه هاي تفرقه افكنانه دشمنان را ناكام گذاشت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از حوزه، حجت الاسلام والمسلمين رحيميان شامگاه سه شنبه در سومين نشست ستاد هماهنگي فعاليت هاي مهدوي كشور با اشاره به حضور در اجلاس توليت هاي عتبات مقدسه در عراق گفت: اين اجلاس كه دوره دوم آن در كربلا و به ميزباني عتبه حسيني برگزار شد با هدف ايجاد ارتباط موثر و هدفمند و صميمي بين مراكز زيارتي شيعيان بود.

وي افزود: در اين نشست توليت هاي حرم رضوي، حرم كريمه اهل بيت(س)، حرم شاه چراغ، مسجد مقدس جمكران، عتبه حسيني(ع) و حضرت عباس(س) حرم مقدس علوي، و حضرت زينب(س) و حضرت رقيه(س) حضور داشته و به تبادل نظر پرداختند.

توليت مسجد مقدس جمكران تصريح كرد: با توجه به اينكه دشمنان تشيع تلاش گسترده اي براي ايجاد جدايي و تفرقه بين جماعت محبان اهل بيت(ع) هستند و در سالهاي گذشته اين تلاش را در حد اعلاي خود اعمال كردند، قطعا برگزاري اين جلسات و ايجاد همگرايي و برنامه هاي مشترك و هدفمندو موثر مي تواند گام مهمي در جهت توسعه و ترويج فرهنگ تشيع و زيارت باشد.

وي گفت: به دليل شرايط خاص سامرا، مردم اين شهر كه در حاشيه حرم زنگي مي كنند به هيچ عنوان پيش از هتك حرم دشمنان اهل بيت(ع) به ساحت حرمين عسكريين(ع) حاضر به فروش زمين و يا ملك خود نبودند و يا اگر حاضر به اين كار بودند، به قيمتي فوق العاده گران حاضر به اين كار مي شدند.

حجت الاسلام والمسلمين رحيميان يادآورشد: از آنجا كه هميشه دشمنان اهل بيت(ع) از احمق ترين انسان ها هستند و كارهايي مي كنند كه بر خلاف اراده آنها، به نشر مكتب اهل بيت(ع) كمك مي كند، در همين قضيه نيز صدق كرد وكساني كه حاضر به فروش ملك خود نبودند پس از اين حادثه املاك خود را به يك پنجم قيمت بفروش رساندند.

وي گفت: توسعه فضاهاي زيارتي در كشورهاي اسلامي از جمله عراق اهميت بسياري دارد، زيرا مي توانيم به بهترين شكل از اين فضاي گسترده براي ايجاد فضاهاي معنوي از جمله حسينيه ها و فاطميه ها و... استفاده كرده و به توسعه فرهنگ تشيع كمك كنيم.

رئيس ستاد هماهنگي فعاليت هاي مهدوي كشور تصريح كرد: ستاد هماهنگي فعاليت هاي مهدوي كشور از جمله ستادهاي فعال در اين حوزه است كه اميدواريم با ايجاد كارگروه هاي تخصصي و جديد به توسعه فعاليت هاي تخصصي در اين بخش كمك كنيم.

وي گفت: در حال حاضر اطلاعات پراكنده اي از فعاليت موسسات و مراكز مهدوي و حوزوي وجود دارد كه همه اين مباحث در بانك اطلاعات فعاليت هاي مهدوي كه در دست تهيه است جانمايي خواهد شد؛ از ديگر مواردي كه در بانك اطلاعات بايد جانمايي شود، فعاليت هايي است كه در حال حاضر و يا از گذشته تا كنون در حال انجام است، زيرا بايد اين فعاليت ها نيز اطلاع رساني بود تا از موازي كاري جلوگيري شود.

برچسب ها:رحيميان - عتبات -


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: