شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/14 - 07:32 |

نماينده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان خبر داد:

اعزام دانشگاهيان به عتبات پايان يافت

همدانيان بيان اين‌كه آخرين كاروان دانشگاهيان 15 ارديبهشت عراق را ترك مي كند، گفت: در مجموع 16هزار دانشجو در دوره شانزدهم عازم عتبات شدند.
رضا همدانيان، نماينده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در كشور عراق در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به كربلاي معلي‌ گفت: دوره شانزدهم عمليات اعزام دانشگاهيان به عتبات پايان گرفت و آخرين كاروان 8 ارديبهشت از استان فارس وارد بغداد شد و روز پانزدهم هم اين كاروان از نجف خارج مي شود.

وي افزود: در فراخواني كه داشتيم بيش از 82 هزار نفر ثبت نام كردند و از اين تعداد 16 هزار نفر در قرعه كشي انتخاب و در قالب 350 كاروان از يك بهمن 95 اولين كاروان دانشجويي اعزام و آخرين كاروان نيز 8 ارديبهشت وارد عراق شد.

همدانيان با اشاره به تركيب دانشگاهيان اعزامي به عتبات گفت: از اين 16 هزار نفر به ترتيب زوج هاي دانشجو، پسران مجرد، اساتيد متاهل، دختران مجرد و كاركنان دانشگاه ها و خانواده آنها بيشترين جمعيت را به خود اختصاص دادند.

نماينده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در كشور عراق با اشاره به اينكه دوران شانزدهم از دوره هاي بسيار خوب بود، گفت: علاوه بر برنامه هاي فرهنگي كه بعثه براي همه زائران دارد، برنامه هاي ويژه اي براي دانشگاهيان تعريف شد كه در رأس همه در نجف روايتگري در صافي صفا، بازديد از مرقد و كتاب خانه علامه اميني، بازديد از بيت امام (ره) بود.

وي عنوان كرد: با توجه به اينكه سياست ستاد عتبات دانشگاهيان بر اين قرار گرفته كه همه كاروان هاي دانشگاهي روحاني آنها را همراهي كند، در همايش قبل از سفر كه با حضور روحانيون و مديران داشتيم، قرار بر اين شد كه مداح ثابت در نجف و كربلا داشته باشيم؛ همه كاروان ها سلام اول را در نجف زير نظر روحاني كاروان و مداح ثابت انجام دادند و همچنين در كربلا نيز شب وداع با همراهي مداح و روحاني، دانشجويان با امام خود خداحافظي كردند.

نماينده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در كشورعراق درباره استفاده از رسانه براي انعكاس اخبار دانشگاهيان گفت: خبرنگار در نجف و كربلا براي ارسال اخبار دانشگاهيان مستقر بود و در كنار آن، فيلمبردار در كربلا، وقايع و برنامه هاي كاروان ها را فيلم برداري مي كرد و سي دي آن به دانشجويان داده شد.

وي با اشاره به نظرسنجي از كاروانهاي دوره هاي گذشته براي مشخص شدن محبوبترين برنامه در عتبات گفت: دانشگاهيان در نظر سنجي هاي سيزدهم تا پانزدهم همايش «احلي من العسل» و سپس روايتگري در مرقد حرابن رياحي را محبوب ترين برنامه عنوان كردند.

نماينده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در كشور عراق افزود: بيش از 90 برنامه در مرقد جناب حُر در دوره شانزدهم داشتيم، بيش از 70 جلسه «احلي من العسل» برگزار شد، هفت جلسه هم انديشي استاتيد دانشگاهيان كشور و سه نشست دانشجويان نخبه كشوري در بعثه رهبري برگزار شد.

وي با اشاره به جو معنوي حاكم بر كاروان هاي دانشجويي گفت: اين امر نشان مي دهد كه ما جوانان مومن و خوبي داريم؛ اگر براي آنها برنامه داشته باشيم، آنها آمادگي حضور دارند.

همدانيان درباره هتل هاي محل استقرار دانشگاهيان نيز گفت: خدمات رساني شمسا و ستاد بسيار مطلوب بود و راضي نگه داشتن دانشگاهيان نياز به خدمات رساني وسيعي دارد كه الحمدلله اين كار به بهترين صورت انجام گرفت.

نماينده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در كشور عراق گفت:16 هزار دانشجو و استاد از سراسر كشور كه نگاهي موشكافانه به مسائل مختلف دارند، در قالب كاروان هاي دانشگاهيان به كربلا اعزام شدند؛ دانشگاهيان از استان ها و فرهنگ هاي مختلفي در عتبات حاضر شده بودند و خوشبختانه برنامه هاي فرهنگي و اجرايي براي اين افراد موفق بوده است.


برچسب ها:عتبات- دانشگاه - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: