یکشنبه|30 ارديبهشت 1397|04 رمضان 1439|20 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/14 - 06:42 |

به‌منظور آشنايي با نحوه تحقيق و پژوهش در حوزه فرهنگ رضوي

طلاب عراقي از بنياد پژوهش‌هاي اسلامي آستان قدس بازديد كردند

طلاب برگزيده و ممتاز مدارس علميه امام خميني (ره) در كشور عراق از بنياد پژوهش‌هاي اسلامي آستان قدس رضوي ديدن و از نزديك با فعاليت‌هاي اين مجموعه آشنا شدند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، بازديدكنندگان پس از آشنايي با مجموعه فعاليت‌هاي پژوهشي اين مركز، با حضور در گروه علوم قرآني بنياد پژوهش‌هاي اسلامي آستان قدس رضوي، ضمن آشنايي با آثار اين گروه پژوهشي، از شيوه بررسي و تحقيق در موضوعات قرآني آگاهي يافتند.

مديرعامل بنياد پژوهش‌هاي اسلامي آستان قدس رضوي، در اين بازديد به موضوع ضرورت و توجه جدي به وحدت و اتحاد امت اسلامي اشاره كرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين مهدي شريعتي تبار، از فضلاي حوزه به‌ويژه در كشور عراق، توجه و نگاهي علمي و اسلامي به مسائل و مشكلات جهان اسلام را خواستار شد و بر رشد و تقويت بنيه علمي خود و كمك به تعالي فكري و معنوي مسلمانان، اعم از شيعه و سني تأكيد كرد.

وي همچنين به تبيين روش مدخل يابي، ريشه‌شناسي كلمات قرآن، دانش ريشه‌شناسي و لغوي، آراي دانشمندان و صاحب‌نظران علوم قرآني، بررسي‌هاي قرآني از منظر علم تفسير، بلاغت، شأن نزول آيات و روش تحقيق پرداخت.

وي در موضوعاتي مانند اعجاز قرآن و بررسي نظريات عالمان شيعي و سني، آيات محكم و متشابه، ناسخ و منسوخ، عام و خاص و همچنين بررسي و رد زنادقه، يهوديان و مسيحيان و شماري از استدلال‌هاي خودرايي و قياس توضيحات لازم را ارائه كرد

اين گروه، پس از آشنايي با مجموعه فعاليت‌هاي پژوهشي به‌ويژه در حوزه قرآن، از نمايشگاه دائمي آثار و موضوعات پژوهشي بنياد در طول بيش 30 سال فعاليت مؤثر علمي درزمينهٔ ترويج معارف اسلامي، فرهنگ شيعي و سبك زندگي رضوي ديدن كردند.

لازم به يادآوري است؛ در 6 استان كشور عراق، افزون بر 10 مدرسه علميه به نام امام خميني (ره) فعال است كه طلاب آن تا سطوح عالي حوزوي آموزش مي‌بينندبرچسب ها:عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: