یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/14 - 11:16 |

نمايش ضريح امام حسين (ع) در موزه‌هاي اروپايي

مدير موزه حرم امام حسين (ع) از ارسال نسخه‌اي شبيه‌سازي شده از ضريح حرم امام حسين (ع) كه پيش از اين به موزه كلن آلمان اهدا شده بود، به موزه بلژيك و سپس ساير كشورهاي اروپايي خبر داد.
به گزارش عتبه مقدس حسيني، «علاء ضياءالدين» مدير موزه امام حسين (ع)، در اين رابطه گفت: شش ماه گذشته نسخه‌اي شبيه‌سازي شده از ضريح امام حسين (ع) كه به همت هنرمندان عراقي و ايراني ساخته شده بود، به موزه كلن آلمان ارسال شد و پس از استقبال بازديدكنندگان از تماشاي آن، عتبه مقدس حسيني تصميم گرفت تا اين اثر ارزشمند را در ساير موزه‌هاي كشورهاي اروپايي در معرض ديد عموم قرار دهد.

وي افزود: يكي از موارد استقبال از اين طرح، سفر يكي از مسلمانان ساكن آمريكاي جنوبي به كربلا و زيارت مرقد امام حسين (ع) پس از ديدن اين ضريح در موزه كلن آلمان بود.

از سوي ديگر، «سعد بهار» مدير مركز اسلامي الزهراء (ع) در بلژيك، اظهار كرد: چندي پيش به زيارت ضريح اباعبدالله (ع) در موزه كلن مشرف شديم و حس و حالي كه پس از زيارت آن در ما و ساير بازديدكنندگان ايجاد شد، غيرقابل توصيف است؛ به طوري كه احساس كرديم كه توانستيم با ديدن اين ضريح از اين فاصله دور به زيارت سيدالشهداء (ع) نائل شويم.

وي افزود: از اين رو تصميم گرفتيم تا اين فرصت را به ساير مسلمانان در كشورهاي اروپايي بدهيم كه اين حس و حال ويژه را تجربه كنند و درخواست انتقال آن به موزه بلژيك و پس از آن ساير كشورهاي اروپايي را به عتبه مقدس حسيني ارسال كرده و پس از موافقت ايشان در روزهاي آينده به اين توفيق بزرگ نائل خواهيم شد.

برچسب ها:ضريح - امام حسين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: