دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/14 - 19:20 |

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:

حج امسال عزتمندانه و با كرامت خواهد بود

دكتر سيد رضا صالحي اميري، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در همايش بزرگداشت هفته ي معلم تاكيد كرد حج امسال عزت مندانه و با كرامت خواهد بود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زيارت ؛ دكتر سيد رضا صالحي اميري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، ، پنج شنبه (14-2-96) در بخشي از سخنان خود در همايش بزرگداشت هفته ي معلم، با تاكيد براين كه حج امسال، عزت مندانه و با كرامت خواهد بود، به اعزام زائران ايراني به حج امسال اشاره كرد و گفت: مذاكره يكي از راه هاي هموار كردن نيازهاي مردم است، و با مذاكرات انجام شده با طرف عربستاني امسال زائران ما، حجي عزت مندانه و با كرامت را تجربه مي كنند.

دكتر صالحي اميري با تاكيد بر اين كه نبايد مردم را از رفتن به سفر پرفيض محروم كرد، افزود: در زمينه حج، دولت راه تدبير و مذاكره همراه با عقلانيت را پي گرفت و زماني كه وزير حج عربستان دعوت رسمي از ما كرد رييس سازمان حج و زيارت را به آنجا اعزام و طرف عربستاني تمامي شروط ما را پذيرفت و به صورت مكتوب امضا كرد و بلافاصله كار ثبت نام از هموطنان براي اعزام به حج آغاز شد.

وي با بيان اينكه با مذاكره راه رفتن به حج براي مردم باز شد، تصريح كرد: كادر ما در آنجا مستقر و هتل ها براي اسكان زائران ايراني رزرو شده و تيم هاي پزشكي و كنسولي در حال اعزام به آنجا براي پذيرايي شايسته از زائران ايراني است.

وزير ارشاد با تاكيد براينكه مسير دولت يازدهم مسير عقلانيت است، ادامه داد: در زمينه حج مي توانستيم محيط را شلوغ و با ايجاد گرد و غبار راه حج را براي مردم مسدود كنيم اما مسير دولت يازدهم مذاكره براي تامين منافع ملي است.

به گفته صالحي اميري، امروز مذاكره خود بخشي از قدرت ملي محسوب مي شود و ديپلماسي يكي از كانون هاي تامين منافع است.

وي افزود: از طريق ديپلماسي مسير حج براي مردم باز و با اين اهرم مي توان بسياري از مشكلات را حل كرد همچنان كه تحريم ها نيز از مسير ديپلماسي و مذاكره برداشته شد.


برچسب ها:حج - فرهنگ - معلم - وزير


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: