دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/02/15 - 09:46 |

رئيس سازمان حج:

براي لغو رواديد با عراق تلاش مي كنيم

رئيس سازمان حج و زيارت گفت: براي لغو رواديد بين زائران ايراني و عراقي مكاتباتي بين دو كشور صورت گرفته است، اما هنوز به نتيجه نرسيده ايم و تلاش مي كنيم تا دو كشور در خصوص لغو رواديد به توافق برسند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، «حميد محمدي» در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود:‌ لغو رواديد يك حركت دو سويه براي دو كشور ايران و عراق است و در نهايت موجب گسترش سفر زائران خواهد شد.

وي با بيان اينكه «مكاتباتي براي لغو رواديد عتبات با طرف هاي عراقي به انجام رسيده است»، گفت: جمهوري اسلامي ايران به جد به دنبال حذف رواديد براي اعزام زائران براي سفر به عتبات عاليات است.

رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه «شور اشتياق زيارت عتبات همه ساله رو به افزايش است»، تصريح كرد: در حالي كه در سال 91 در حدود 200 هزار نفر براي حضور در آيين اربعين عازم عتبات شدند، اين رقم پس از گذشت چهار سال در سال 95 به حدود دو ميليون و 500 هزار نفر رسيد.

وي با بيان اينكه برنامه ريزي امسال ما براي اعزام حدود يك ميليون نفر زائر به عتبات عاليات است، گفت: وزارت گردشگري سوريه نيز براي از سرگيري اعزام زائران ايراني به آن كشور مكاتباتي داشته است و تقاضا دارد با توجه به آماده سازي فضاي موجود اين مهم هرچه سريعتر به انجام رسد.

محمدي با اشاره به اينكه هم اكنون زائران كشورهاي عراق، لبنان و بسياري از كشورهاي حوزه خليج فارس براي زيارت عازم سوريه مي شوند، گفت:‌ شرايط كلي براي اعزام زائران ايراني به سوريه را بررسي كرده ايم و به اين نتيجه رسيده ايم كه فضاي موجود حكايت از آمادگي براي اعزام دارد.

وي با تاكيد بر اينكه به دنبال راه اندازي اعزام زائران ايراني و طي مراحل قانوني هستيم، تصريح كرد: شرايط اعزام آماده است، اما به لحاظ ظرافت هاي موجود بايد بررسي هاي دقيق تري به خصوص در زمينه مسايل امنيتي براي زائران انجام گيرد كه اگر به نتيجه نهايي رسيديم احتمال اعزام در شش ماهه دوم امسال نيز وجود دارد.


برچسب ها:سازمان حج - رواديد - زائران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: