سه شنبه|01 خرداد 1397|06 رمضان 1439|22 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/16 - 11:23 |

مدير كاروان زيارتي:

واگذاري فيش هاي حج امسال تسهيل شده است

مدير يكي از كاروان زيارتي هاي زيارتي با اشاره به فرايند نقل و انتقال فيش هاي حج تمتع اظهار داشت: مسئولان ذيربط براي جلوگيري از بروز بازار سياه اين روند را در دستور كار قرار داده اند.
امير نصرتي پور، يكي از مديران كاروان هاي زيارتي در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره امكان واگذاري فيش هاي حج تمتع گفت: پيش از اين امكان واگذاري،صرفا براي بستگان درجه يك وجود داشت، اما مدتي است كه اين امكان براي تمامي افراد و گروه ها فراهم شده و به واقع،قيد بستگان درجه يك از آن حذف شده است.

وي با اشاره به ضرورت اعمال محدوديت هايي در واگذاري فيش هاي حج براي آينده، افزود: البته هموار شدن زمينه و روند واگذاري از سوي مسئولان دستگاه هاي ذيربط با نيت خير و براي جلوگيري از بروز بازار سياه در دستور كار قرار گرفته،اما متاسفانه دلالان از اين فرصت براي واسطه گري و دلالي سوء استفاده مي كنند.

نصرتي پور گفت:البته براي طي شدن فرآيند واگذاري، شروطي نيز تعيين شده كه لزوم انجام اين امر،در يكي از 2500 دفتر زيارتي،حق انتقال و واگذاري فيش حج،صرفا براي يكبار از نمونه هاي آن به شمار مي رود.

مدير كاروان زيارتي گفت:به اعتقاد بنده بايد راهكاري اتخاذ شود كه به موجب آن،شدت برخورد با دلالان و سودجويان اين عرصه اعم از خرد و كلان تشديد شود.

وي افزود:به واقع،هر آنچه شِدتِ اعمال قانون در خصوص چنين تخلفاتي افزايش يابد، ريسك ِ پرداختن به چنين افعال و اعمالي نيز تشديد مي شود كه نفس اين امر،بازدارنده خواهد بود.

نصرتي پور گفت:بر اساس اظهارات مسئولان ارشد سازمان حج و زيارت،مقرر است در آينده سايت و سامانه اي طراحي شود كه امر نقل و انتقال از آن مجاري انجام پذيرد كه قطعا با حصول اين امر،نظارت هر چه دقيق تري در اين خصوص اعمال مي شود و در چنين بستر و شرايطي،ضريب انحراف،تخطي و تخلفات احتمالي نيز با كاهش چشمگيري همراه خواهد شد.

مدير كاروان زيارتي در خاتمه يادآور شد:قيمت گذاري فيش هاي حج توسط دلالان مي باشد كه با عنايت به جذابيت و سود بالاي اين فيش ها، مقابله و مهار اين پديده ناخوشايند ضرورتي است كه بايد با بازبيني و بازنگري در قوانين بازدارنده در دستور كار قرار گيرد.

برچسب ها:فيش - حج - نقل و انتقال


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: