یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/16 - 12:26 |

معاون تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي در نشست صراط السوي:

با گفتمان مهدوي مي‌توانيم بسياري از معارف الهي و نبوي را فراگيريم

معاون تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي تأكيد كرد با گفتمان مهدوي مي‌توانيم بسياري از معارف الهي و نبوي را فراگيريم
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد جلال حسيني در تالار طبرسي بنياد پژوهش‌هاي اسلامي آستان قدس رضوي اظهار كرد: موضوع تربيت از مهم‌ترين موضوعات و معارف ديني اسلامي به شمار مي‌آيد كه با مجاهدت‌هاي پيامبران در جوامع مختلف تبيين شده است.

وي افزود: تعاريف گوناگوني براي تربيت ذكرشده است. انسان مي‌تواند باتربيت در مسير تكامل و رشد قرار گيرد و اين امر در زير پرچم انبياء و بهره‌گيري از آموزه‌هاي وحياني صورت مي‌پذيرد.

وي ادامه داد: علم‌آموزي يكي از وظايفي است كه انسان مي‌تواند با آن تربيت شود و نابساماني‌ها و آشفتگي‌هاي اجتماعي به اين دليل است كه تربيت انسان به‌دوراز امور وحياني صورت پذيرفته است.

معاون تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي بيان كرد: اشخاصي در دنياي كنوني به نقطه برتر انسانيت دست مي‌يابند و مي‌توانند به جايگاه تزكيه نفس با بهره‌گيري از آيات وحياني و آموزه‌هاي ائمه اطهار (ع) دست يابند.

وي با اشاره به جايگاه پيامبران در همه دوران عنوان كرد: بسياري از پيامبران بر اساس نيازهاي دوران خويش تربيت افراد را برعهده‌گرفته‌اند.

حجت‌الاسلام حسيني با اشاره به بهره‌مندي انسان از تأثير گفتمان مهدوي عنوان كرد: اين گفتمان‌ها زمينه هدايت جامعه بشري را به وجود آورده و بسياري از اين تعاليم ريشه گرفته از تعاليم والاي حضرت محمد (ص) است.

وي ادامه داد: امروزه با توجه به زمينه‌هاي مناسبي همانند تبليغ، گفتمان و نشر معارف الهي مي‌توانيم تعاليم والاي گفتمان مهدوي را بررسي كرده، به مخاطب انتقال دهيم و نشر اين معارف از بارگاه علي‌بن‌موسي‌الرضا (ع) از اساسي‌ترين وظايف فعالان حاضر در اين حوزه به شمار مي‌آيد.

وي با اشاره به ويژگي‌هاي اهل‌بيت (ع) ادامه داد: ما با گفتمان مهدوي مي‌توانيم بسياري از معارف الهي و نبوي را به‌خوبي فرابگيرم.

وي با اشاره به اينكه بايد در برابر تعاليم و آموزه‌هاي والاي اهل‌بيت (ع) سر فرود آورده و از سرچشمه ناب اين معارف بهره‌مند شويم، عنوان كرد: سالانه نزديك به 73 هزار برنامه فرهنگي تبليغي در حرم مطهر رضوي برپا مي‌شود، اين برنامه‌ها زمينه‌اي فراهم مي‌سازد تا مخاطبان بتوانند به نقطه اعلي تعليم و تربيت در خانواده دست يابند.


برچسب ها:مهدويت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: