دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/16 - 17:29 |

رئيس موسسه آينده روشن در بنياد پژوهش‌هاي آستان قدس رضوي

انديشه امامت و ولايت از مؤلفه‌هاي جامعه مهدوي است

رئيس موسسه آينده روشن انديشه امامت و ولايت را مهم‌ترين مؤلفه‌هاي جامعه مهدوي دانست
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد مسعود پورسيد آقايي در نشست تخصصي صراط السوي اظهار كرد: جامعه مهدوي جامعه‌اي اسلامي است، بر اساس حديث ثقلين پيوند ميان عترت و قرآن زمينه هدايت بشري را فراهم ساخته و جدايي اين دو از يكديگر موجب مي‌شود انسان در مسير تعالي و رشد دچار نقصان شود.

وي بيان كرد: انديشه امامت و ولايت ازجمله مؤلفه‌هاي اصلي جامعه مهدوي براي انسان‌ها به شمار آمده و موجب پيروزي اين جامعه همراه با حقانيت و اعتدال در برابر ساير جوامع مي‌شود.

دبير همايش بين‌المللي دكترين مهدويت بيان كرد: تربيت مهدوي داراي عناصر گوناگوني است كه انسان‌ها با استفاده از آن مي‌توانند به نقطه والاي انسانيت و جوانمردي دست يابند. انسان‌ها با بهره‌مندي از تعاليم و آموزه‌هاي ائمه اطهار (ع) مي‌توانند به اهداف خويش دست يابند.

رئيس موسسه آينده روشن عنوان كرد: مكتب مهدوي ادامه مكتب پيامبران و اوصياي الهي به شمار آمده و هر انساني با تكيه‌بر امامت و ولايت مي‌تواند از سرچشمه ناب اين بزرگان به‌خوبي بهره‌مند شده و به مقام والاي تربيت دست يابد.

پورسيد آقايي با اشاره به بهره‌گيري انسان‌ها از تأثير گفتمان مهدوي عنوان كرد: در جامعه مهدوي انسان‌ها بايد بافرهنگ انتظار بتوانند به معرفت به‌حق ولايت حضرت مهدي (عج) دست يابند.

وي با اشاره به اينكه عنصر صبر ازجمله عناصر مهم براي بشريت به شمار مي‌آيد، ادامه داد: پايبندي به اين اوصاف در اين مسير پرمسئوليت موجب شده تا بشريت از رقابت زشت دنياطلبي به دورمانده و به اهداف معنوي خويش دست يابند.

وي افزود: برخوردار نشدن از موازين الهي موجب شده تا در دنياي كنوني با مشكلات بي‌شماري در عرصه خداشناسي و دين‌داري حقيقي روبه‌رو شويم.


برچسب ها:مهدويت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: