دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/16 - 12:30 |

همزمان با هفته هلال احمر اعلام شد

تمديد قرارداد بيمارستان در مكه و تامين داروي حجاج

رئيس مركز پزشكي حج هلال احمر همزمان با هلال احمر به تشريح برنامه‌هاي اين مركز براي حج و عتبات عاليات امسال پرداخت.
دكتر سيد علي مرعشي در گفت‌وگو با ايسنا در مورد فعاليت‌هاي مركز حج پزشكي هلال احمر در يك سال گذشته اظهاركرد: با توجه به اينكه در يك سال گذشته حج تمتع و عمره را نداشتيم، فعاليت‌هاي پزشكي مركز حج تعطيل بود و به همين دليل به بهبود وضعيت درمانگاه‌هاي عتبات پرداختيم. در كربلا در مانگاهي داشتيم كه از نظر مكاني خوب بود؛ اما ساختمان آن قديمي و غير مناسب بود كه مكان اين درمانگاه را تغيير داديم و درمانگاه سوم را در كربلا ايجاد كرديم. همچنين در نجف درمانگاه دوم را ساختيم.

وي افزود: با توجه به اينكه اعزام زائران به سامرا در دستور كار قرار گرفته بود؛ در محل زيارتگاه سيد محمد براي زائران پزشك گذاشتيم.

رئيس مركز پزشكي حج هلال احمر در مورد روند ساخت درمانگاه كربلا عنوان كرد: كار ساخت اين درمانگاه به خوبي پيشرفت كرده است و سقف تمام طبقات نصب شده است. امسال هم براي پارتيشنينگ داخل و نصب تأسيسات اقدام مي‌كنيم.

مرعشي به برگزاري مراسم اربعين سال گذشته اشاره كرد و گفت: مراسم اربعين را به شكل مناسبي برگزار كرديم و دو حادثه‌اي كه در اربعين رخ داده بود را به خوبي توسط هلال احمر و نيروهاي مركز پزشكي حج سازماندهي كرديم و مجروحان در اسرع وقت به داخل كشور انتقال داده شدند.

وي در مورد برنامه‌هاي اين مركز براي حج امسال نيز اظهار كرد: به محض اينكه مشخص شد امسال حج برگزار مي‌شود جلسات توجيهي مسئولان برگزار شد. نيروهايي براي بررسي شرايط بيمارستان‌ها به عربستان سعودي اعزام شد و همچنين با توجه به اينكه قرارداد بيمارستان در مكه به پايان رسيده بود اين قرارداد را تمديد كرديم.

مرعشي درباره داروهاي مورد نياز حجاج گفت: بخشي از داروهايي كه از حج دو سال قبل باقي مانده بود و تاريخ مصرف بعضي از آنها گذشته بود را تعيين تكليف كرديم و با مقامات ذي‌ربط سعودي هم براي گرفتن مجوز درمانگاه در مكه و مدينه و همچنين براي خريداري كردن بخشي از داروها در خود عربستان مذاكره كرديم و اگر بشود بخشي از داروها را آنجا تهيه مي‌كنيم.

رئيس مركز پزشكي حج هلال احمر در مورد واكسن حجاج عنوان كرد: بخش عمده‌اي از آنها تأمين شده و تا زماني كه تمام 86 هزار نفر زائران ثبت نام كنند تمام واكسن‌ها را تأمين مي‌كنيم.
برچسب ها:مرعشي - سلامت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: