دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/16 - 12:32 |

طي مراسمي در فرهنگسراي كودك و آينده

مراسم تكريم از خادمان نوجوان رضوي، راهنمايان زائر برگزار شد

طي مراسمي در فرهنگسراي كودك و آينده مراسم تكريم از خادمان نوجوان رضوي، راهنمايان زائر برگزار شد.
به گزارش خبرنگارپايگاه اطلاع رساني حج ازمشهدمقدس، در اين مراسم ابتدا علي‌اصغر دهقان مدير راهنمايان زائر معاونت گردشگري و امور زائران شهرداري مشهد گفت: 16 سال پيش دوستان شهرداري تقاضاي خدمت‌رساني به زائران را داشتند، كار را با جمعي شروع كرديم و امروز ثمره آن را مشاهده مي‌كنيم.

وي افزود: ما مسيري را انتخاب كرده و آن را طي كرده‌ايم، امروز دوباره جمع شده‌ايم. مرحله اول به پايان رسيده و مرحله دوم آغازشده است. راهنمايان زائر به دو صورت افتخاري و ثابت هستند كه ما در ميان نيروهاي ثابت افرادي با مدرك ليسانس، فوق‌ليسانس و بالاتر داريم.

وي تصريح كرد: راهنمايان زائر به بركت خدمت به بارگاه ملكوتي حضرت رضا (ع) امروز در وزارت كشور، معاونان شهرداري و ... مشغول كار هستند. يك بعد كار ما خدمات‌دهي به زائران و بعد ديگر آموزش نيروهاست. اخلاق حسنه و برخورد خوب براي ما بسيار مهم است.

وي خاطرنشان كرد: مشهد مانند بركه است و مركز ثقل ما حرم حضرت رضا (ع) است. امام شناسي، مشهد شناسي، حرم شناسي ... از اصول اوليه آموزش‌هاي ماست. در كنار آن آموزش‌هاي احكام و مرجع شناسي هم براي راهنمايان زائر داريم.
وي تأكيد كرد: وظيفه ما در قبال زائرين مشكل‌گشايي كمك و ... است. اخلاق اسلامي و رعايت ادب نسبت به بزرگ‌تر و.. برايمان لازم است. بنا داريم نيروها را سازمان‌دهي كنيم. راهنمايان زائر پليس اين شهر هستند.

دهقان در ادامه همچنين گفت: ما خدمتگزار زائران هستيم. راهنمايان زائر نگهبان زندگي مردم هستند. نيروها از طريق حرم مطهر رضوي آموزش زبان انگليسي مي‌بينند و ما بر كيفيت و توانايي نيروها تأكيدداريم. دانش‌آموزاني كه معدل درسي آنان زير 14 باشد از مجموعه ما كنار مي‌روند.

وي افزود: راهنمايان زائر دفاتر تمام مراجع در مشهد را از نزديك ديده‌اند، كار ما ميداني و عملياتي است. همه را به آرامگاه فردوسي برده‌ايم. موزه ملك را ديده‌اند و از نزديك آرامگاه نادر را مشاهده كرده‌اند تا در مقابل پرسش زائر بي‌جواب نباشند.

وي تصريح كرد: از خانواده دانش آموزان درخواست همكاري و همراهي داريم. خانواده به ما كمك كنند تا بتوانيم خدمات بهتري را به زائران ارائه دهيم. امروز يكي از قوي‌ترين و فعال‌ترين معاونت‌هاي شهرداري، معاونت گردشگري و امور زائرين است.

وي خاطرنشان كرد: دوره‌هاي آموزشي زبان عربي، تركي، اردو و انگليسي به‌زودي برگزار مي‌شود و از نيروها مي‌خواهيم حتماً دريكي از دوره‌ها شركت كنند، تا بيش از گذشته و به‌صورت تخصصي بتوانيم به زائران خدمت‌رساني كنيم.

در پايان اين مراسم از راهنمايان زائر با ارائه لوح و هدايا تقدير شد. گفتني است، شهرداري مشهد در ايام پيك زائر در شهر مشهد اقدام به آموزش دانش آموزان داوطلب دبيرستاني كرده و آنان را در محدوده منطقه ثامن درجهت اطلاع‌رساني به زائر به‌كارگيري مي‌كند.


برچسب ها:آستان قدس


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: