یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/17 - 06:37 |

براي اولين بار در دهه مهدويت صورت مي‌گيرد؛

اعزام كاروان‌هاي «در شعاع خورشيد» به 40 شهر و روستا

معاون تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي از اعزام كاروان‌هاي «در شعاع خورشيد» به 40 شهر و روستاهاي خراسان رضوي در دهه مهدويت خبر داد
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد جلال حسيني با اعلام اين خبر گفت: آشنايي بيشتر مردم به‌ويژه جوانان و نوجوانان بافرهنگ مهدويت و مفهوم اصلي انتظار و ترويج اين فرهنگ در جامعه، هدف اصلي برگزاري جشن‌ها «در شعاع خورشيد» است.

به گفته وي در همين راستا به همت واحد امور مساجد و مراكز وابسته به آستان قدس رضوي، جشن‌هاي باشكوه و متعددي در ايام مبارك دهه مهدويت و نيمه شعبان به همراه مولودي‌خواني و سخنراني در وصف حضرت امام زمان (عج) در مساجد و حسينيه‌هاي خراسان رضوي برپا مي‌شود.

معاون تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي ادامه داد: در اين ايام مبارك رمضان، برنامه‌هاي متنوعي ويژه مساجد و مدارس حاشيه شهر مشهد تدارك ديده‌شده است كه با حضور كاروان‌هاي در شعاع خورشيد برگزار مي‌شود.
حجت‌الاسلام حسيني اعلام كرد: كاروان تبليغي «در شعاع خورشيد» متشكل از يك روحاني، قاري قرآن، ذاكر و مداح اهل‌بيت (ع)، كارشناس كودك و نوجوان و خادم بارگاه منور رضوي به همراه پرچم متبرك گنبد حرم حضرت امام علي بن موسي‌الرضا (ع) اعزام مي‌شوند.

وي تصريح كرد: كاروان در طول دهه مهدويت به بيش از 40 روستا و شهرهاي استان خراسان رضوي خواهند رفت و ضمن اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي، تبليغي و مذهبي، محصولات فرهنگي و بسته‌هاي متبرك بارگاه مطهر حضرت انيس النفوس (ع) را ميان مردم توزيع خواهند كرد.

وي يادآور شد: اين كاروان‌هاي تبليغي جهادي براي نخستين بار است كه در طول دهه مهدويت راهي مناطق محروم استان خراسان رضوي شده‌اند.

گفتني است، كاروان‌هاي «شعاع خورشيد»، باهدف تبيين سيره رضوي و ترويج سبك زندگي اسلامي از ماه مبارك رمضان سال گذشته آغاز و در مناسبت‌هاي مختلف به مناطق محروم استان خراسان رضوي اعزام شدند.
سال گذشته كاروان جهادي «عفاف و حجاب» در قالب طرح «در شعاع خورشيد» به شهرهاي چناران، قوچان و منطقه گردشگري اخلمد اعزام شدند.

اين طرح باهدف تبيين معارف ديني، فلسفه حجاب و عفاف و با تأكيد بر «سبك زندگي عفيفانه» از منظر قرآن و اهل‌بيت (ع) اجرا مي‌شود، تلاش كرد تا آحاد مردم را با رخدادهاي مهم دوران حكومت رضاشاه پهلوي و كشتار مردم دين‌دار در جوار امام هشتم (ع) آشنا كند.

با توجه به استقبال پرشور مردم از اين طرح فرهنگي، آستان قدس رضوي تلاش دارد در تمامي اين جلسات از مجري و كارشناس قرآني و روحانيان زبردست و آموزش‌ديده استفاده شود، تا خدمات مطلوبي به مخاطبان ارائه شود.

برچسب ها:مهدويت - مشهد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: