یکشنبه|30 ارديبهشت 1397|04 رمضان 1439|20 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/17 - 10:01 |

حجت الاسلام بهجتي تشريح كرد؛

جايگاه عبد صالح در قرآن

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي با اشاره به مقام بندگان صالح گفت: اين مقام به حدي رفيع است كه ابراهيم بت شكن با آن همه عظمتي كه دارد، از خداوند تقاضا مي كند كه خداوند او را به صالحين ملحق سازد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين بهجتي، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي، شب گذشته در حرم حضرت عباس (ع) و در جمع زائران ايراني با اشاره به زيارت نامه حضرت عباس (ع) گفت: ايشان از نادر امام زادگاني هستند كه زيارت مأثوره دارند و امام صادق (ع) در ابتداي اين زيارت نامه خطاب به قمر بني هاشم مي فرمايند: «سلام بر تو اي عبد صالح خدا».

وي با اشاره به آيات قران كريم كه به بندگان صالح پرداخته است، گفت: وقتي حضرت يونس توبه كرد، پاداش او اين بود كه خداوند او را از بندگان صالح قرار داد.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي با اشاره به مقام بندگان صالح عنوان كرد: اين مقام به حدي رفيع است كه ابراهيم بت شكن با آن همه عظمتي كه دارد، از خداوند تقاضا مي كند كه خداوند او را به صالحين ملحق سازد.

حجت الاسلام و المسلمين بهجتي افزود: عبد صالح آن قدر بركت و معنويت دارد كه اگر يك عبد صالح در شهري باشد بركات الهي بر آن شهر افزوده مي شود؛ توصيه شده نماز را به جماعت بخوانيد، زيرا اگر يك عبد صالح در ميان نمازگزاران باشد، خداوند به حرمت او نمازهاي ساير نمازگزاران را نيز قبول خواهد كرد.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي اظهار كرد: قلب سليم را خدا خريداري مي كند و از مواردي كه قلب مصفا مي شود، نشستن پاي موعظه است؛ امام علي (ع) به فرزندش امام حسن (ع)، مي فرمايد كه قلبت را با موعظه صفا بده.

حجت الاسلام و المسلمين بهجتي افزود: يكي از مواردي كه انسان را صالح مي كند، تلاوت قرآن است، امام حسين (ع) شب عاشورا قرآن تلاوت كردند و سر مبارك ايشان در چندين مكان قرآن تلاوت كرد.

بنابراين گزارش در پايان اين مراسم حاج محمد هادي طيبي از ذاكرين اهل بيت (ع) به مداحي و روضه خواني پرداخت.
برچسب ها:معارف - كربلا - سخنران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: