دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/02/17 - 11:37 |

از سوي رئيس مركز پزشكي هلال احمر؛

نحوه گزينش پزشكان اعزامي به تمتع ۹۶ اعلام شد

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر، نحوه گزينش پزشكان جهت ارائه خدمات درماني به زائران تمتع ۹۶ را تشريح كرد.
به گزاش خبرگزاري مهر، دكتر سيد علي مرعشي، در ارتباط با آخرين اقدامات مركز پزشكي حج زيارت هلال احمر براي حج تمتع سال جاري، گفت: كارشناساني از مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر با گروهي از دست اندكاران سازمان حج و زيارت كه براي بررسي تغذيه، مسكن و اجاره ساختمان بيمارستان براي حجاج عازم عربستان شده بودند، به اين كشور سفر كرده تا بررسي هاي اوليه جهت ارائه خدمات بهداشتي، درماني و امدادي به حجاج را انجام دهند و وضعيت داروهاي باقي مانده از سال هاي قبل را مشخص كند.

وي ادامه داد: پس از آن هماهنگي لازم با وزارت بهداشت عربستان جهت امحاء مقداري از داروهاي تاريخ گذشته و غيرقابل مصرف انجام شد. همچنين نسبت به اجاره ساختمان ها و بيمارستان در مكه و مدينه، گرفتن مجوز لازم براي ورود داروها و ايجاد درمانگاه برنامه ريزي هاي لازم صورت گرفته است.

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر تصريح كرد: پيشرفت بسيار خوب بوده و موفقيت هاي اوليه حاصل شده است و گزارش ارئه شده مويد آن بوده كه هماهنگي هاي لازم جهت اجاره ساختمان ها صورت گرفته و قراردادهاي لازم نوشته شده است.

مرعشي با اشاره به اينكه در ايران خريد دارو آغاز و سفارش آنها به ميزان كافي براي حج تمتع انجام شده است، گفت: البته برخي از سرم ها به دليل اينكه وزن زيادي دارند، ممكن است از عربستان سعودي خريداري كنيم.

وي افزود: تعدادي از واكسن هاي مورد نياز حجاج آماده شده و ساير واكسن ها با توجه به ثبت نام حجاج در كاروان ها توسط جمعيت هلال احمر تهيه مي شود.

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر در پاسخ به اين سوال كه چند تن دارو امسال جهت ارائه به حجاج به عربستان ارسال مي شود، گفت: ميزان داروهاي ارسالي امسال از سال هاي قبل بيشتر است اما اين ارسال از زماني كه عربستان سعودي اعلام كرده يعني از اول ماه شوال تا آخر ماه ذيقعده، انجام مي شود و در ماه شوال هنگام ارسال آن مشخص مي شود كه دقيقا چقدر دارو مورد نياز است.

مرعشي در ادامه به نحوه گزينش پزشكان و تيم هاي درماني به عربستان اشاره كرد و خاطرنشان ساخت: نحوه گزينش پزشكان ما با توجه به حادثه اي كه ۲ سال گذشته اتفاق افتاد به صورتي بوده كه اكثر اعضاي تيم پزشكي ما با سابقه و داراي تجربه زياد در تمتع هستند و نداشتن تكليف انجام اعمال حج براي آنها سبب خواهد شد كه از تمام ظرفيت ها جهت خدمت رساني به مردم حجاج استفاده كنيم.

وي در پاسخ به اين سئوال كه نحوه گزينش كادر پزشكي در حج تمتع امسال چگونه است، گفت: پزشكان باسابقه در تمتع كه در سال هاي گذشته در طول حج تجارب كسب كرده اند و در ارزشيابي ها نمرات خوبي را داشته همچنين در طول ماموريت تقريبا ۵۵ روز بتوانند با ما همراه باشند يا پزشكاني كه كارشان رضايت مند بوده و امتياز بالايي را در عتبات داشته اند امسال به مكه و مدينه اعزام خواهند شد.

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر در پايان افزود: اعزام زائرين از اول مرداد ۹۶ خواهد بود؛ البته تيم هاي پزشكي ما قبل از زائرين به مدينه و مكه اعزام شده و مستقر خواهند شد تا خدمات لازم را به حجاج ارائه دهند.

برچسب ها:مرعشي - حج 96 - سلامت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: