دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/17 - 11:37 |

حجت الاسلام معلمي در گفت‌وگو با پايگاه حج:

بركات و ثمرات حج در سايه امامت و ولايت تبلور پيدا مي‌كند

نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري با بيان اين كه حج خدا را در دل، ذكر و فكر آوردن و به سوي نماد توحيد شتافتن است، گفت: بركات و ثمرات حج در سايه امامت و ولايت تبلور پيدا مي‌كند.
حجت الاسلام والمسلمين علي معلمي، نماينده مجلس خبرگان رهبري در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با بيان اين كه حج از منظر قرآن كريم حق الهي و وظيفه عموم اهل ايمان است، گفت: «و لله علي الناس حج البيت؛ براي خداست بر همه مردم با ايمان، حج به جا آوردن»، يعني قصد آن مقصد مبارك را داشتن و كنار آن بنايي كه به دست اولياي خدا آدم ابوالبشر و بعد در بازسازي به دست خليل خدا ابراهيم و اسماعيل بنا شده است طواف كردن.

وي افزود: حج خدا را در دل، ذكر و فكر آوردن و به سوي نماد توحيد شتافتن است و در قرآن و رواياتي كه از رسول خدا و ائمه معصومين(ع) رسيده به حج تأكيد فراواني شده است.

امام جمعه قائمشهر با اشاره به اين كه حج بركات و ثمرات فراواني دارد كه بايد در سايه امامت و ولايت تبلور پيدا كند، بيان داشت: متأسفانه در اين سال‌ها حج در سايه امامت برگزار نمي‌شود.

نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري با بيان اين كه به لطف خداوند متعال در ايران اسلامي مؤمنان در سايه امامت و ولايت حركت مي‌كنند، افزود: از كشورهاي مختلف در سايه حكومت‌هاي گوناگون مؤمنين فرصت آمدن به حج را پيدا مي‌كنند، جا دارد در اين اجتماع و كنگره عظيم و بزرگ جهان اسلام كه سالانه يك بار آن هم نه با هزينه دولت بلكه با اشتياق مردم و هزينه و سرمايه‌گذاري شخصي آحاد مؤمنين برپا مي‌شود؛ تبادل نظري براي جهان اسلام و امت اسلامي داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمين معلمي حج را محلي براي هماهنگي، هم فكري و پشتيباني امت اسلام از يكديگر دانست و گفت: متأسفانه وابستگي برخي از سران كشورهاي اسلامي به قدرت‌هاي استكباري دنيا، مانع تحقق اين مهم و مانع دستيابي مسلمانان به ثمرات و بركات عظيم حج شده است.

وي اثرات و ثمرات حج را داراي دو بُعد فردي و اجتماعي برشمرد و ادامه داد: در بُعد شخصي تحولي در درون انسان حج‌گذار ايجاد مي‌شود، توجه جدي به خداي رحمان، طلب مغفرت و توبه به درگاه او و استغفار داشتن؛ كه وعده‌اش را لسان روايات آمرزش گناه، بركت رزق و روزي و طول عمر براي فرد برشمرده اند و بركات اجتماعي حج رشد و تعالي جامعه اسلامي و حركت به سوي جامعه آرماني و ولايي است.


برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: