دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/17 - 14:41 |

وزير ارشاد:

امسال از طريق مذاكره حج عزتمندانه خواهيم داشت

صالحي اميري گفت: امسال از طريق مذاكره حج عزتمندانه خواهيم داشت، تمامي شروط خود را به صورت مكتوب به طرف عربستاني تقديم كرديم و همه را قبول كردند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج در تبريز، صالحي اميري، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي عصر امروز در نهمين جشنواره استاني تجليل از جوانان نمونه و برتر استان آذربايجان‌شرقي كه با عنوان حضرت علي اكبر(ع) در مجموعه فرهنگي الغدير تبريز برگزار شد ، از تبريز بعنوان نگين درخشان فرهنگ و تمدن ايران ياد كرد.

وي خاطرنشان كرد: تبريز افتخار ملي، ديني، تاريخي و انقلابي ماست و اين شهر آزادي را براي ملت ايران به ارمغان آورده است، آذربايجان را دوست داريم به دليل آنكه در 100 سال گذشته پرچمدار دموكراسي و مردم سالاري بوده است. در حقيقت تحليل تمدن ايران بدون شناخت تمدن آذربايجان ناقص است.

صالحي اميري تصريح كرد: انقلابي بودن يعني باور در خدمت به مردم، امروز تهديدات جهاني عليه ايران كاهش يافته است، امسال از طريق مذاكره حج عزتمندانه خواهيم داشت، تمامي شروط خود را به صورت مكتوب به طرف عربستاني تقديم كرديم و همه را قبول كردند. البته بابت همه كاستي ها از ملت عذرخواهي مي كنيم و از اين عذرخواهي ابايي نداريم.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان شاخص هاي فرهنگي در دولت تدبير و اميد ارتقاء يافته است، گفت: در سال 92 حدود 64 هزار عنوان كتاب در كشور منتشر شده است، در حاليكه در سال 95 اين تعداد به 88 هزار عنوان رسيده است، امروز محيط آرام و باثبات در حوزه فرهنگ و هنر حاكم شده است.

صالحي اميري افزود: اين‌كه از نشاط جواني سخن مي گوييم، يك شعار نيست؛ بلكه نشاط لازمه اميد است، جوان با نشاط زيست مي كند و كساني كه مانع نشاط جوانان مي شوند، عملا به دنبال گسترش آسيب هاي اجتماعي هستند.

برچسب ها:حج - عزتمندانه - صالحي اميري - مذاكره


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: