دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/02/18 - 09:51 |

نجفي روحاني تشريح كرد:

چگونه حضرت علي اكبر(ع) را زيارت كنيم

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به اينكه وجود مطهر حضرت علي اكبر(ع) در داخل ضريح امام حسين(ع) به خاك سپرده شده است، گفت: زائران به خصوص جوانان با ورود به اين حرم مي‌توانند حضرت را زيارت كنند.
حجت‌الاسلام والمسلمين نجف نجفي روحاني، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در گفت‌و‌گو با خبرگزاري ايكنا به مناسبت ميلاد حضرت علي اكبر(ع) عنوان كرد: وجود مطهر حضرت علي اكبر(ع) در داخل حرم مطهر حضرت سيد‌الشهدا(ع) در كربلا و كنار قبر مطهر پدرشان به خاك سپرده شده‌ است.

وي با اشاره به اينكه در خصوص سن حضرت علي اكبر(ع) اختلاف بوده و از ۱۸ سال تا ۲۰ و ۲۵ سال نيز ذكر شده است، گفت: نقل معروف ۱۸ سال است. وقتي كه زائران كنار قبر شش گوشه حضرت ابا‌عبدالله مي‌روند قسمت زير پاي حضرت مشخصاً قسمتي كه درب ورود به ضريح وجود دارد قبر حضرت علي اكبر (ع) در آن قسمت است.

حجت‌الاسلام نجفي روحاني افزود: در خصوص محل دفن حضرت علي اكبر(ع) اختلاف نظري وجود ندارد و همه قبول دارند كه زيرپاي حضرت به خاك سپرده شده است.

وي عنوان كرد: زيارت‌نامه ويژه‌اي براي حضرت علي اكبر(ع) در مفاتيح ذكر شده است كه زائران مي‌توانند با قرائت آن به حضرت عرض ادب كنند. زائران به خصوص جوانان وقتي وارد حرم مطهر امام حسين(ع) مي‌شوند خيلي خوب است كه حضرت علي اكبر(ع) را زيارت كنند و از ايشان كه هم از نظر شباهت ظاهري و هم از نظر شباهت رفتاري شبيه‌ترين فرد به حضرت رسول(ص) بود الگو بگيرند.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق افزود: ويژگي‌هاي اخلاقي و معرفتي حضرت علي اكبر(ع) به حدي بود كه امام حسين(ع) به وجود ايشان مباهات مي‌كردند. ايشان بهترين الگو از نظر شجاعت، بصيرت و معرفت نسبت به امام خود هستند به گونه‌اي كه در يكي از منازل قبل از ورود به كربلا كه امام حسين(ع) اعلام مي‌كند سفر ما را مرگ تعقيب مي‌كند حضرت علي اكبر(ع) مي‌فرمايند پدر آيا ما بر حق هستيم؟ كه امام حسين(ع) مي‌فرمايند آري ما بر حق هستيم حضرت علي اكبر(ع) مي فرمايند وقتي بر حق هستيم پس بيمي نداريم.

برچسب ها:كربلا - امام حسين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: